Przemysłowy zmiękczacz WaterCell XS30

Przemysłowy zmiękczacz WaterCell XS30

Przemysłowy zmiękczacz WaterCell XS30 to profesjonalny system zmiękczania wody który doskonale eliminuje twardość, czyli sole wapnia i magnezu. To właśnie one osadzają się zwykle w urządzeniach gospodarstwa domowego i instalacji wodnej powodując popularny kamień. Problem twardej wody dotyczy zarówno osób jak i firm korzystających z wody z własnej studni, jak i z lokalnej sieci wodociągowej. Osadzanie się kamienia w wodzie następuje szczególnie pod wpływem temperatury i znacząco zwiększa awaryjność urządzeń i instalacji wodnych. Dodatkowo wpływa na znaczący wzrost zużycia energii a tym samym związanych z tym wydatków.

Rozwiązaniem problemu kamienia jest całkowicie zautomatyzowany  zmiękczacz twardej wody XS30 od WaterCell. Stacja zmiękczania zapewnia miękką wodę w całej instalacji. Zmiękczona woda chroni instalację, urządzenia przemysłowe, armaturę a także sprzęt AGD, w tym pralki, zmywarki, itp.

To idealne urządzenie zapewniające skuteczne zmiękczanie wody dla firm (chroni przed kamieniem: kotłownie, systemy grzewcze, układy chłodzenia i inne procesy technologiczne) a także domów jednorodzinnych. Najwyższej jakości podzespoły oraz rozwiązania techniczne zastosowane w XS30 plasują urządzenia WaterCell znacząco wyżej od konkurencyjnych zmiękczaczy jonowymiennych. System zmiękczy wodę oraz wydłuży żywotność urządzeń AGD i instalacji grzewczych. Zmiękczając wodę w prosty sposób możesz zredukować koszty związane z ogrzewaniem nawet do 20%, a także zmniejszyć zużycie środków piorących i czyszczących nawet o 60 – 65%. Napełnienie instalacji C.O. miękką wodą zwiększa sprawność i chroni kocioł przed niszczącym kamieniem kotłowym.

Przeznaczenie:

Restauracje, hotele, szpitale, pralnie, myjnie samochodowe, restauracje, obiegi chłodnicze, instalacje przemysłowe, obiekty usługowe, zastosowania technologiczne, kotłownie wodne, obiegi chłodnicze, instalacje domowe, firmy, ochrona sprzętu AGD.

Technologia zmiękczania wody

Zmiękczacz do wody twardej stosowany jest w celu usuwania twardości wody czyli jonów wapnia i magnezu oraz resztkowego żelaza. W celu zapewnienia bezawaryjnej i długotrwałej pracy system został wyposażony w nowoczesne rozwiązanie obrotowych dysków ceramicznych. Podstawą sukcesu serii XS od WaterCell jest bezobsługowa praca i niezwykle rzadka potrzeba konserwacji urządzeń. Dyski ceramiczne są odporne na ścieranie i korozję. Oznacza że serce Twojego zmiękczacza nigdy nie skoroduje. Najnowocześniejsze oprogramowanie sterownika stacji zmiękczającej zapewnia bezobsługową regenerację złoża filtrującego roztworem chlorku sodu. Ponad to, technologia dysków ceramicznych zapewnia doskonałe uszczelnienie wewnątrz sterownika. Gwarantuje to jego długotrwałe i bezawaryjne działanie. Proces zmiękczania wody, dla wygody użytkowników został zaprojektowany w oparciu o sterowanie czasem oraz objętością uzdatnionej wody.

Złożem filtracyjnym wykorzystanym w procesie zmiękczania wody jest najwyższej jakości żelowa, polistyrenowa żywica jonowymienna w postaci granulatu(kationit). Może być ona wykorzystywana w celach przemysłowych jak i spożywczych (np. w domu lub przy przetwarzaniu produktów spożywczych).

Sugerowana instalacja zmiękczacza na przyłączu wody zimnej do budynku zabezpieczy całą instalację, urządzenie technologiczne, sprzęt AGD, a także armaturę przed kamieniem kotłowym. Miękka woda w instalacji C.O. zabezpiecza wężownice, grzałki oraz inne elementy grzewcze kotła a także ścianki instalacji przed kamieniem.

Zalety zmiękczania wody:

Zmiękczacz przemysłowy

Zmiękczacze przemysłowe stosują te same technologie zmiękczania wody. Ich moc oraz przepływy dostosowane są jednak do przemysłowych warunków pracy. Zmiękczacze przemysłowe stosowane są najczęściej przez firmy, kotłownie wodne, myjnie samochodowe, pralnie, restauracje, hotele, szpitale, obiegi chłodnicze, instalacje przemysłowe, obiekty usługowe, ale również jako instalacje przydomowe.

Zmiękczacz wody na kamień kotłowy

Ogrzewanie wody bardzo często odbywa się przy użyciu kotłów gazowych lub na paliwo stałe. Coraz częściej wykorzystuje się także ekologiczne kolektory słoneczne lub pompy ciepła. Ogrzewana twarda woda kotłowa jak i woda użytkowa w instalacji CWU ma tendencje do wytrącania soli twardości w postaci kamienia. Osadza się on następnie na ściankach instalacji. Osadzaniem się kamienia na urządzeniach grzewczych skraca ich żywotności i wzrost kosztów ogrzewania. Wystarczy zobaczyć jak wygląda wnętrze czajnika, który gotuje wodę żeby lepiej zrozumieć co się dzieje w wymiennikach kotłów pracujących na twardej wodzie. Miękka woda to wydajniejsze i sprawniejsze urządzenia. To także niezawodność elementów mających kontakt z wodą.

Miękka woda do pralni oraz restauracji (do pralki i zmywarki)

Osadzaniem się kamienia na armaturze wodnej oraz sprzęcie AGD skraca ich żywotności i wzrost kosztów użytkowania. Zmiękczacz wody rozwiązuje problemy kamienia który może uszkodzić urządzenia domowe. Nie potrzebujesz także dodatkowych drogich środków takich jak np. Calgon. Dodatkowo oszczędzasz na płynach oraz proszkach do prania i zmywania.

Miękka woda do hotelu, spa i kąpieli

Kąpiel w wodzie twardej daje wrażenie wysuszonej i szorstkiej skóry. Miękka woda z drugiej strony przywraca skórze świeżość, elastyczność i naturalny wygląd. Włosy umyte w miękkiej wodzie są lśniące, puszyste i miłe w dotyku a skóra może swobodnie oddychać.

Zmiękczacz wody do łazienki – kabina prysznicowa, wanna, armatura łazienkowa

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak wygląda chromowany kran czy szklana kabina prysznicowa po kilku dniach użytkowania w twardej wodzie. Po zastosowaniu zmiękczacza wody powierzchnie w naszej łazience staną się dużo łatwiejsze do czyszczenia, a po umyciu pozostaną czystsze. Zmiękczanie wody usuwa problem kamienia z wanien, umywalek i armatury.

Zmiękczacz wody do restauracji i kuchni

Miękka woda w Twojej kuchni to gwarancja czajnika i ekspresu do kawy pozbawionego kamienia. Kieliszki i szklanki po umyciu pozostają bez trudnych do usunięcia zacieków. Dodatkowo potrawy i napoje przyrządzone w miękkiej wodzie charakteryzują się bardziej aromatycznym smakiem.

twarda woda pod prysznicem

Sterownik i oprogramowanie:

  • zawór sterujący wyposażony w obrotowe dyski ceramiczne
  • nowoczesne oprogramowanie kontroluje proces zmiękczania w oparciu o czas oraz objętość uzdatnionej wody
  • regeneracja natychmiastowa lub opóźniona (zwykle dla wygody ustawiana na porę nocną)
  • zabezpieczenie przed zmianą parametrów przez dzieci (automatyczna blokada przycisków)
  • by-pass z mieszaczem – możliwość odłączenia głowicy bez konieczności zakręcania wody w instalacji – nic bardziej przydatnego podczas serwisu
  • zestaw zawiera głowicę sterującą i zestaw do jej podłączenia
  • automatyczny sterownik, funkcje zmiany cyklu pracy
  • kolorowy wyświetlacz LCD

Dane techniczne zmiękczacza do wody XS30 WaterCell™

Model zmiękczacza:WaterCell™ XS 30 dwukadłubowy
Przeznaczenie:dla domu i przemysłu
Oprogramowanie sterowania:czasowo-objętościowe
Zawartość złoża:30l
Temperatura robocza wody:od +2° C do +38° C
Ciśnienie robocze:od 1,8 do 6,0 bar
Zasilanie:220-240V/50-60Hz
Napięcie pracy:12V 1000mA
Pobór mocy:5 W
Wydajność szczytowa:1,5 m3/h (1500 l/h)
Średnie zużycie soli:5,9 kg na regenerację
By-pass z mieszaczem:tak
Wymiary:264/264/1296 mm

Tagi: zmiękczacz do wody, żywica jonowymienna, filtr do wody, filtry do wody dla przemysłu, kationit silnie kwaśny, water softener, uzdatnianie wody, kamień kotłowy, odwrócona osmoza, filtry do wody pitnej, problem z twardą wodą, filtry przemysłowe, filtry odwróconej osmozy, jak usunąć kamień w czajniku, skuteczne filtry do wody, filtry cena, twarda woda, industrial filters, oczyszczanie wody, filtry na cały dom, reverse osmosis, zmiękczanie wody, filtry mechaniczne, jaki filtr do wody do kamienia, wkład membranowy, jak pozbyć się kamienia w wodzie, zmiękczacz wody, minerały w wodzie, filtry węglowe, jak skutecznie filtrować wodę, RO z minerałem i bioceramiką, wkład mineralizator, water filter, wymiana i serwis filtra wody, najlepsze filtry do wody, wkład mineralizujący, membrana osmotyczna, głowica RX, sterownik Runxin valve, RX63C, F63C, BNT1650, BNT7650, BNT softener valve.

Pierwszy zmiękczacz wody na Twoją kieszeń.

Dzięki naszemu doświadczeniu, udało nam się zaprojektować urządzenie tak, aby koszty były jak najmniejsze. Dodatkowo tylko teraz przy zamówieniu online oferujemy dodatkowe 2% rabatu.

Zamów zmiękczacz do wody XS30 WaterCell™

Klienci, którzy oglądali ten produkt przeglądali również: