Zmiękczacz do wody WaterCell XS10

Zmiękczacz do wody WaterCell XS10

Zmiękczacz do wody 10 litrów WaterCell XS10 to kompaktowe urządzenie które doskonale eliminuje twardość wody, czyli sole wapnia i magnezu. To właśnie one osadzają się zwykle w urządzeniach gospodarstwa domowego i instalacji wodnej powodując popularny kamień. Osadzanie soli twardości wody następuje szczególnie pod wpływem temperatury i znacząco zwiększa awaryjność urządzeń i instalacji wodnych. Dodatkowo wpływa na znaczący wzrost zużycia energii a tym samym wydatki domowe.

Rozwiązaniem problemu kamienia jest całkowicie automatyczny, kompaktowy zmiękczacz twardej wody na 10 litrów XS10 od WaterCell. To idealne urządzenie zapewniające skuteczne zmiękczanie wody dla domów jednorodzinnych oraz firm (kotłownie, systemy grzewcze, centralne ogrzewanie, układy chłodzenia i inne procesy technologiczne). Najwyższej jakości podzespoły oraz rozwiązania techniczne zastosowane w XS10 plasują urządzenia WaterCell dużo wyżej od typowych zmiękczaczy jonowymiennych. System zmiękczy wodę oraz wydłuży żywotność urządzeń AGD i instalacji grzewczych. Zmiękczając wodę w prosty sposób możesz zmniejszyć zużycie środków piorących i czyszczących nawet o 60 – 65% a także zredukować koszty związane z ogrzewaniem nawet do 20%.

Przeznaczenie:

Domy jednorodzinne, mieszkania, małe firmy, ochrona sprzętu AGD, dla 1-2 osób.

Technologia

Zmiękczacz do wody twardej stosowany jest w celu usuwania twardości wody czyli jonów wapnia i magnezu oraz resztkowego żelaza. W celu zapewnienia bezawaryjnej i długotrwałej pracy system został wyposażony w nowoczesne rozwiązanie obrotowych dysków ceramicznych. Dyski są odporne na ścieranie i korozję, co oznacza to że serce Twojego zmiękczacza nigdy nie skoroduje. Ponad to technologia dysków ceramicznych zapewnia doskonałe uszczelnienie wewnątrz sterownika. Gwarantuje to jego długotrwałe i bezawaryjne działanie. Nowatorskie oprogramowanie kontroluje proces zmiękczania wody w oparciu o czas oraz objętość uzdatnionej wody.

Sugerowana instalacja zmiękczacza na przyłączu wody zimnej do budynku zabezpieczy instalację całego domu, sprzęt AGD, armaturę a także, zmywarkę oraz pralkę przed kamieniem kotłowym. Miękka woda w instalacji C.O. zabezpiecza wężownice, grzałki oraz inne elementy grzewcze kotła a także ścianki instalacji przed kamieniem.

Zalety zmiękczania wody:

Miękka woda do kąpieli

Kąpiel w wodzie twardej daje wrażenie wysuszonej i szorstkiej skóry. Miękka woda z drugiej strony przywraca skórze świeżość, elastyczność i naturalny wygląd. Włosy umyte w miękkiej wodzie są lśniące, puszyste i miłe w dotyku a skóra może swobodnie oddychać.

Miękka woda do prania oraz zmywarki

Zmiękczacz wody rozwiązuje problemy kamienia który może uszkodzić urządzenia domowe. Nie potrzebujesz także dodatkowych drogich środków takich jak np. Calgon. Dodatkowo oszczędzasz na płynach oraz proszkach do prania i zmywania.

Zmiękczacz wody do łazienki – kabina prysznicowa, wanna, armatura łazienkowa

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak wygląda chromowany kran czy szklana kabina prysznicowa po kilku dniach użytkowania w twardej wodzie. Po zastosowaniu zmiękczacza wody powierzchnie w naszej łazience staną się dużo łatwiejsze do czyszczenia, a po umyciu pozostaną czystsze. Zmiękczanie wody usuwa problem kamienia z wanien, umywalek i armatury.

twarda woda pod prysznicem

Zmiękczacz wody na kamień kotłowy

Ogrzewanie wody w domkach jednorodzinnych bardzo często odbywa się przy użyciu kotłów gazowych lub na paliwo stałe. Coraz częściej wykorzystuje się także ekologiczne kolektory słoneczne lub pompy ciepła. Ogrzewana twarda woda kotłowa jak i woda użytkowa w instalacji CWU ma tendencje do wytrącania soli twardości w postaci kamienia. Osadza się on następnie na ściankach instalacji. Wystarczy zobaczyć jak wygląda wnętrze czajnika, który gotuje wodę żeby lepiej zrozumieć co się dzieje w wymiennikach kotłów pracujących na twardej wodzie. Miękka woda to wydajniejsze i sprawniejsze urządzenia. To także niezawodność elementów mających kontakt z wodą.

Zmiękczacz wody do kuchni

Miękka woda w Twojej kuchni to gwarancja czajnika i ekspresu do kawy pozbawionego kamienia. Kieliszki i szklanki po umyciu pozostają bez trudnych do usunięcia zacieków. Dodatkowo potrawy i napoje przyrządzone w miękkiej wodzie charakteryzują się bardziej aromatycznym smakiem.

Sterownik i oprogramowanie:

  • zawór sterujący wyposażony w obrotowe dyski ceramiczne
  • nowoczesne oprogramowanie kontroluje proces zmiękczania w oparciu o czas oraz objętość uzdatnionej wody.
  • regeneracja natychmiastowa lub opóźniona (zwykle dla wygody ustawiana na porę nocną)
  • zabezpieczenie przed zmianą parametrów przez dzieci (automatyczna blokada przycisków)
  • by-pass z mieszaczem – możliwość odłączenia głowicy bez konieczności zakręcania wody w instalacji – nic bardziej przydatnego podczas serwisu
  • zestaw zawiera głowicę sterującą i zestaw do jej podłączenia
  • automatyczny sterownik, funkcje zmiany cyklu pracy
  • kolorowy wyświetlacz LCD

Dane techniczne zmiękczacza do wody XS10 WaterCell™

Model zmiękczacza:WaterCell™ XS 10 kompaktowy
Przeznaczenie:dla 1 – 2 osób
Oprogramowanie sterowania:czasowo-objętościowe
Zawartość złoża:10l
Temperatura robocza wody:od +2° C do +38° C
Ciśnienie robocze:od 1,8 do 6,0 bar
Zasilanie:220-240V/50-60Hz
Napięcie pracy:12V 1000mA
Pobór mocy:5 W
Wydajność szczytowa:0,6 m3/h (600 l/h)
Średnie zużycie soli:2,1 kg na regenerację
By-pass z mieszaczem:tak
Wymiary:XS10E: 230/440/650 mm
XS10C: 320/500/670 mm

Tagi: zmiękczacz do wody producent, filtr do wody producent, filtry do wody dla 1-2 osób, water softener manufacturer, uzdatnianie wody, kamień kotłowy, odwrócona osmoza produkcja, filtry do wody pitnej, problem z twardą wodą, filtry odwróconej osmozy, jak usunąć kamień w czajniku, skuteczne filtry do wody, filtry cena, twarda woda, oczyszczanie wody, filtry na cały dom, jak pozbyć się kamienia w wodzie, reverse osmosis, zmiękczanie wody, filtry mechaniczne, wkład membranowy, zmiękczacz wody, minerały w wodzie, filtry węglowe, jak skutecznie filtrować wodę, RO z minerałem i bioceramiką, wkład mineralizator, water filter producer, wymiana i serwis filtra wody, najlepsze filtry do wody, wkład mineralizujący, jaki filtr do wody do kamienia, membrana osmotyczna.

Pierwszy zmiękczacz wody na Twoją kieszeń.

Dzięki naszemu doświadczeniu, udało nam się zaprojektować urządzenie tak, aby koszty były jak najmniejsze. Dodatkowo tylko teraz przy zamówieniu online oferujemy dodatkowe 2% rabatu.

Zamów zmiękczacz do wody XS10 WaterCell™

Potrzebujesz więcej informacji? Nasi doradcy służą pomocą. Napisz do nas by porozmawiać z naszym konsultantem.

Popularne produkty: