Ultrafiltracja

Domowe filtry ultrafiltracji wody do kuchni.

Woda w kuchni jest naprawdę niezbędna i bez niej nie wyobrażamy sobie życia. Co jednak zrobić gdy w naszej wodzie wodociągowej lub w wodzie z własnego ujęcia, z własnej studni znajdują się zanieczyszczenia mające negatywny wpływ na jakość wody a tym samym na nasze zdrowie? Czy z pomocą mogą nam przyjść filtry ultrafiltracji do wody? Czym jest ultrafiltracja wody?

Kuchenny filtr ultrafiltracji – dlaczego warto go mieć. 

Kapilarny filtr ultrafiltracji do wody to niewielkich wymiarów urządzenie, które montuje się w kuchni, np. w szafce pod zlewozmywakiem. Największą zaletą ultrafiltracji jest stały dostęp do czystej wody, w każdych ilościach, o każdej porze. Woda przefiltrowana przez filtr ultrafiltracji jest smaczna, a dzięki zastosowaniu odpowiednich, profesjonalnych wkładów, jest czysta i przede wszystkim bezpieczna. Doskonale nadaje się do picia, gotowania, mycia warzyw i owoców. 

Co to jest i jak działa ultrafiltracja. 

Technologia ultrafiltracji wykorzystuje membrany kapilarne zapewniające bardzo skuteczną filtrację większości zanieczyszczeń mechanicznych, koloidów, związków powodujących barwę oraz mętność wody. Mikropory membrany ultrafiltracyjnej wynoszą 0,05 mikrometra. Większość membran ultrafiltracyjnych blokuje cząsteczki o dużej masie molekularnej, duże cząstki koloidalne, nieorganiczne i organiczne polimery. Z wody usuwane są bakterie, pasożyty oraz wirusy.

Czy warto kupić filtr ultrafiltracji?

Podczas procesu ultrafiltracji woda wraz z małymi cząsteczkami (na przykład minerałami) przepływa przez membranę, natomiast duże cząstki zanieczyszczeń (na przykład pasożyt, duże bakterie, metale ciężkie) są zatrzymywane na powierzchni membrany.

Filtr ultrafiltracji to świetnie rozwiązanie dla osób, które spożywają duże ilości wody. Filtr ultrafiltracji w przeciwieństwie do filtra odwróconej osmozy nie potrzebuje zbiornika wody. Jeżeli w kranie jest woda dobrej jakości, o niskim stopniu zanieczyszczenia to filtr ultrafiltracji będzie w stanie zatrzymać większość zanieczyszczeń czy bakterii. Ultrafiltracja daje nam możliwość uzyskania w domowych warunkach wody wysokiej jakości.

Jak działa kapilarny filtr ultrafiltracji. 

Sercem filtra ultrafiltracji jest specjalna membrana kapilarna oczyszczająca wodę z dokładnością do 0,05 mikrometra z różnych patogenów, w tym większości pasożytów, bakterii i wirusów. Oprócz membrany kapilarnej filtry wyposażone są we wkład mechaniczny, a także wkład węglowy. Membrana ultrafiltracji odsiewa z wody niepożądane cząsteczki, zostawiając przy tym jony i minerały rozpuszczone w wodzie. Filtr ultrafiltracji działa bez udziału prądu, wykorzystuje siłę ciśnienia wody w sieci. Instalacja nie potrzebuje zbiornika ani podłączenia do kanalizacji (jak w przypadku odwróconej osmozy). Woda w całości uzdatniana jest na bieżąco i trafia prosto do kranu, baterii trójdrożnej. Należy pamiętać, że jeżeli woda w wodociągu, ze studni odznacza się wysokim stopniem twardości, to membrana kapilarna ultrafiltracji może się szybciej zapychać. W takim przypadku WaterCell™ oferuje filtry kapilarne z wkładem zmiękczającym wodę (sprawdź filtr WaterCell U4).

WaterCell niesamowite filtry w niesamowitych cenach.

Zalety filtra ultrafiltracji. 

Ultrafiltracja to przede wszystkim dobry filtr dla osób korzystających z wody wodociągowej.

Filtr ultrafiltracji WaterCell™ z membraną kapilarną jest znacznie dokładniejszy od popularnych dzbanków filtrujących. Filtr posiada profesjonalne wkłady o dużej powierzchni (wkład mechaniczny, węglowy, zmiękczający, membranę kapilarną), w przeciwieństwie do niewielkich filtrów dzbankowych (jeden niewielki filtr mający spełniać wszystkie funkcje). To wiąże się z dużo lepszą wydajnością oraz efektami widocznymi przez dłuższy czas. Wymiana wkładów odbywa się co 6 miesięcy, a nie co 2-4 tygodnie jak to ma miejsce w przypadku filtrów dzbankowych.

Ogromną zaletą filtra ultrafiltracji jest fakt, że woda podlega oczyszczaniu na bieżąco podczas przepływu przez membranę kapilarną. Filtr nie potrzebuje podłączenia odrzutu wody do kanalizacji (cała woda zostaje przefiltrowana). Filtr ultrafiltracji nie potrzebuje także zbiornika na magazynowanie oczyszczonej wody. 

Dodatkowo membrana kapilarna przepuszcza przez swoją powierzchnię wszystkie naturalnie występujące minerały, zatrzymując większość patogenów czy bakterii

Filtry kapilarne WaterCell™ usuwają z wody zanieczyszczenia nie mniejsze niż 0,05-0,02 µm, w tym większość pasożytów, bakterii i wirusów, nie usuwając przy tym cennych minerałów. Filtr ultrafiltracji w przeciwieństwie do filtra odwróconej osmozy nie potrzebuje zbiornika wody.

WaterCell™ – niesamowite filtry w niesamowitej cenie

 • Dokładniejsza filtracja od popularnych filtrów dzbankowych
 • Profesjonalne wkłady o dużej powierzchni filtracji
 • Niewielkie wymiary urządzenia
 • Małe filtry do wody – filtry wody zajmują mało miejsca
 • Brak zbiornika wody – filtr wody bez zbiornika
 • Brak podłączenia odrzutu wody do kanalizacji
 • Bez konieczności podłączenia do prądu
 • Łatwość instalacji
 • Zatrzymuje wszystkie naturalnie występujące minerały
 • Oczyszcza wodę z dokładnością do 0,05 mikrometra z różnych patogenów, w tym większości pasożytów, bakterii i wirusów
 • Możliwość podłączenia do baterii trójdrożnej
 • Atrakcyjna cena

Sprawdź nasze filtry ultrafiltracji

Niewielkich rozmiarów filtr do wody WaterCell U3 z wylewką ze stali nierdzewnej

Podzlewozmywakowy kuchenny filtr do wody WaterCell™ U3

Niewielkich rozmiarów filtr do wody WaterCell U4 z wylewką ze stali nierdzewnej

Podzlewozmywakowy kuchenny filtr do zmiękczania wody WaterCell™ U4

Tagi: filtry ultrafiltracji, domowe kuchenne filtry ultrafiltracji do wody, jaki filtr do kuchni, jaki filtr do wody bez zbiornika, filtr bez konieczności podłączania do prądu, filtr do wody zajmujący mało miejsca, mały filtr do wody, najmniejszy filtr do wody, jaki filtr zamiast filtra dzbanka, filtr który nie usuwa minerałów