Jonizatory wody

Jonizatory wody to automatyczne, nowoczesne filtry produkujące dwa rodzaje wody: woda alkaliczna (potocznie zwana wodą żywą) a także woda kwasowa (posiadające działania antybakteryjne, stosowana choćby do mycia twarz). W zjonizowanej wodzie alkalicznej zawarte są jony sodu, wapnia, potasu i magnezu, podczas gdy woda kwasowa zawiera jony fosforu, chloru, siarki i wodoru.

Tagi: jonizatory wody, jonizatory do wody, woda zjonizowana, woda alkaliczna, woda kwasowa, równowaga kwasowo-zasodowa, właściwe pH wody, water ionizers, water filters, filtry do wody alkalicznej, jak odkwasić organizm, ujemne ORP, jony wapnia, magnezu, potasu i fosforu, jak zapobiegać chorobom, wolne elektrony, neutralizowanie zakwaszenia organizmu, filtry wody, zmiękczacze do wody twardej, jonizacja wody, jonizator wody.

Jonizatory wody

W dobie szybkiego tempa życia, ogromnej ilości suplementów diety, nierzadko siedzącego trybu życia, nieregularnego jedzenia, często mocno przetworzonych a często i zakwaszonych produktów, dbanie o zdrowie naszego organizmy, a tym samym picie filtrowanej, jonizowanej wody alkalicznej nabiera coraz większego znaczenia. Nieprawidłowe zwyczaje związane z odżywianiem, powodują, że odpady metaboliczne produkowane są w ilości większej niż nasz organizm jest w stanie wydalić. Nagromadzanie kwaśnych odpadów zaburza równowagę kwasowo-zasadową naszego ciała.

Alkaliczna woda jonizowana o zmienionym ładunku elektrycznym jest naturalnym antyutleniaczem, oddaje wolne elektrony, eliminując wolne rodniki tlenowe, które jeśli nie są neutralizowane odbierają elektrony ze zdrowych komórek. W krajach takich jak na przykład Japonia dobroczynne właściwości jonizowanej wody alkalicznej znane są już od dziesiątek lat.

Jonizatory wody WaterCell
Oryginalne jonizatory wody od WaterCell

Co to jest alkaliczna woda jonizowana?

Woda jonizowana, inaczej woda alkaliczna występuje naturalnie w przyrodzie w wodach lodowców. Posiada ona szereg właściwości które pomagają naszemu organizmowi utrzymywać właściwe pH. Wypłukuje toksyny oraz odkwasza organizm z produktów ubocznych procesu metabolicznego. Jednocześnie chroni nas przed różnymi chorobami tj. otyłość, kamica nerkowa, nadkwasota.

Ostatnie badania wskazują że zakwaszenie organizmu to główna przyczyna przedwczesnego starzenia się, jak i występowania licznych chorób. W kwaśnym środowisku łatwiej rozwija się np. cukrzyca, nadciśnienie, otyłość , dna moczanowa, kamica nerkowa, nadkwasota żołądka a także choroby nowotworowe. Chroniczne zmęczenie to także objaw zbytniego zakwaszenia organizmu.
Woda alkaliczna produkowana przez jonizatory wody ma właściwości odkwaszające. Woda jonizowana neutralizuje i usuwa z organizmu toksyny i kwaśne substancje będące produktem ubocznym metabolizmu, dzięki czemu przywraca ciału równowagę kwasowo-zasadową. Badania naukowe potwierdzają, że picie wody alkalicznej jest jednym z najlepszych sposobów leczenia jak i zapobiegania wielu chorobom.

Jonizator wody i woda alkaliczna

W warunkach domowych alkaliczną wodę jonizowaną można uzyskać w procesie filtracji i elektrolizy w jonizatorach wody. Przez wodę przepływa prąd elektryczny o odpowiednim napięciu. Powoduje on, że woda oraz wszystkie rozpuszczone w niej składniki mineralne dzielą się na dwie części: alkaliczną (o pH powyżej 7) i kwaśną (o pH poniżej 7). Rozpuszczone w wodzie minerały podczas elektrolizy rozkładają się na dodatnie jony metali (alkaliczne jony wapnia, magnezu, potasu i sodu) oraz ujemne reszty kwasowe (jony chloru, siarki, fosforu i wodoru).

Korzystne działanie jonizatorów wody:

  • jonizatory wody gwarantują doskonałe alkaliczne pH wody korzystne dla ludzkiego organizmu
  • ujemne ORP – alkaliczna woda jonizowana ma ujemny potencjał energetyczny, jest naturalnym antyoksydantem
  • posiada dużą zawartość wolnych elektronów, które działają jak silny przeciwutleniacz, a tym samym zwalczają wolne rodniki w organizmie
  • przyczyniają się do utrzymania prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej, zmniejszają kwasowość całego organizmu
  • oprócz dużej ilości aktywnego tlenu dostarcza także jony wapnia, magnezu, potasu i fosforu – substancje potrzebne w wielu procesach zachodzących w organizmie
  • ułatwia walkę z takimi chorobami i dolegliwościami, jak cukrzyca, nadciśnienie, chroniczne zmęczenie, dna moczanowa, kamica nerkowa, otyłość czy nadkwasota żołądka, wrzody żołądka, zgaga i wzdęcia
  • woda alkaliczna posiada budowę heksagonalną (klastry wody składające się z 6 molekuł podczas gdy w „zwykłej” wodzie jest ich od 12 do nawet 20) –przez to woda zjonizowana szybko przenika do krwi i przyspiesza oczyszczanie jej z toksyn.

Szczegółowe stopnie filtracji opisane są na stronach poszczególnych modeli filtrów jonizatorów Redox ORP:

Filtr jonizator wody Redox ORP WaterCell XRSi8
Filtr jonizator wody Redox ORP WaterCell XRSi8M z manometrem
Filtr jonizator wody Redox ORP WaterCell XRSi9M z manometrem