Zmiękczacz do wody WaterCell XS20

Zmiękczacz do wody WaterCell XS20

Nowy całkowicie automatyczny i kompaktowy zmiękczacz do wody twardej 20 litrów, model XS20 od WaterCell™ to idealne rozwiązanie zapewniające skuteczne zmiękczanie wody dla domów jednorodzinnych oraz firm (kotłownie, systemy grzewcze, centralne ogrzewanie, układy chłodzenia i inne procesy technologiczne). Zmiękczacz 20 litrów WaterCell XS20 zmiękczy wodę  a ponadto przedłuży żywotność urządzeń grzewczych i AGD. Zmiękczając wodę w prosty sposób możesz zmniejszyć zużycie środków piorących i czyszczących nawet o 60 – 65% a także zredukować koszty związane z ogrzewaniem nawet do 20%.

Podstawowym zadaniem zmiękczacza jest eliminacja twardości wody, czyli soli wapnia i magnezu, które osadzając się w urządzeniach gospodarstwa domowego i instalacji wodnej. Osadzanie soli twardości wody następuje szczególnie pod wpływem temperatury i zwiększa awaryjność urządzeń i instalacji wodnych oraz co nie mnie ważne zużycie energii. Najwyższej jakości podzespoły oraz rozwiązania techniczne zastosowane w XS20 plasują urządzenia WaterCell dużo wyżej od typowych zmiękczaczy jonowymiennych.

Przeznaczenie:

Domy jednorodzinne, mieszkania, małe firmy, ochrona sprzętu AGD, dla 3-5 osób.

Technologia

Zmiękczacz stosowany jest w celu usuwania z wody jonów wapnia i magnezu oraz resztkowego żelaza. W celu zapewnienia długotrwałej i bezawaryjnej pracy urządzenie wyposażono w nowatorskie obrotowe dyski ceramiczne odporne na ścieranie i korozję. Oznacza to że serce Twojego zmiękczacza nigdy nie skoroduje pozwalając ci cieszyć się miękką wodą. Dodatkowo technologia dysków ceramicznych zapewnia doskonałe uszczelnienie wewnątrz sterownika gwarantując tym samym jego długotrwałe i bezawaryjne działanie. Nowoczesne oprogramowanie kontroluje proces zmiękczania w oparciu o czas oraz objętość uzdatnionej wody.

Sugerowana instalacja zmiękczacza na przyłączu wody zimnej do budynku zabezpieczy instalację całego budynku, armaturę a także sprzęt AGD, pralkę czy zmywarkę przed kamieniem kotłowym. Miękka woda w instalacji C.O. zabezpiecza grzałki, wężownice i inne elementy grzewcze kotła oraz ścianki instalacji przed kamieniem.

Zalety zmiękczania wody:

Miękka woda do kąpieli

Kąpiel w wodzie twardej daje wrażenie szorstkiej i wysuszonej skóry, podczas gdy miękka woda przywraca skórze elastyczność, świeżość i naturalny wygląd. Włosy umyte w miękkiej wodzie są puszyste, lśniące i miłe w dotyku a skóra może swobodnie oddychać.

Miękka woda do pralki i zmywarki

Posiadając zmiękczacz wody nie musimy się martwić o problem kamienia, który może uszkodzić urządzenia domowe. Nie potrzebujemy także dodatkowych drogich środków typu Calgon, nie wspominając już o oszczędnościach na proszkach i płynach do prania czy zmywania.

Zmiękczacz wody na kamień kotłowy

Ogrzewanie wody w domu bardzo często odbywa się przy użyciu kotłów gazowych lub na paliwo stałe, czasem z pomocą ekologicznych kolektorów słonecznych lub pomp ciepła. Twarda woda kotłowa jak i woda użytkowa podczas procesu ogrzewania w instalacji CWU wytrąca sole twardości w postaci kamienia osadzającego się następnie na ściankach instalacji. Wystarczy zobaczyć jak wygląda wnętrze czajnika, żeby lepiej zrozumieć co się dzieje w wymiennikach kotłów pracujących na twardej wodzie. Miękka woda to wydajniejsza sprawność urządzeń i niezawodność elementów mających styczność z wodą.

twarda woda pod prysznicem
twarda woda pod prysznicem

Zmiękczacz wody do łazienki – kabina prysznicowa, wanna, armatura łazienkowa

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczy jak wygląda chromowany kran po kilku dniach użytkowania twardej wody lub szklana kabina prysznicowa. Po zastosowaniu zmiękczacza wody WaterCell XS20 powierzchnie w naszej łazience stają się łatwiejsze do czyszczenia, a po umyciu pozostaną dłużej czyste. Zmiękczacz do wody usuwa problem kamienia z wanien, umywalek i armatury.

Miękka woda w Twojej kuchni

Miękka woda w Twojej kuchni to czajnik i ekspres do kawy bez kamienia. Kieliszki i szklanki po umyciu pozostają bez trudnych do usunięcia zacieków.
Dodatkowo potrawy i napoje przyrządzone w miękkiej wodzie mają bardziej aromatyczny smak.

Sterownik i oprogramowanie:

  • zawór sterujący wyposażony w obrotowe dyski ceramiczne
  • nowoczesne oprogramowanie kontroluje proces zmiękczania w oparciu o czas oraz objętość uzdatnionej wody.
  • regeneracja natychmiastowa lub opóźniona (zwykle dla wygody ustawiana na porę nocną)
  • zabezpieczenie przed zmianą parametrów przez dzieci (automatyczna blokada przycisków)
  • by-pass z mieszaczem – możliwość odłączenia głowicy bez konieczności zakręcania wody w instalacji – nic bardziej przydatnego podczas serwisu
  • zestaw zawiera głowicę sterującą i zestaw do jej podłączenia
  • automatyczny sterownik, funkcje zmiany cyklu pracy
  • kolorowy wyświetlacz LCD

Dane techniczne zmiękczacza do wody XS20 WaterCell™

Model zmiękczacza:WaterCell™ XS 20 kompaktowy
Przeznaczenie:dla 3 – 5 osób
Oprogramowanie sterowania:czasowo-objętościowe
Zawartość złoża:20l
Temperatura robocza wody:od +2° C do +38° C
Ciśnienie robocze:od 1,8 do 6,0 bar
Zasilanie:220-240V/50-60Hz
Napięcie pracy:12V 1000mA
Pobór mocy:5 W
Wydajność szczytowa:1,2 m3/h (1200 l/h)
Średnie zużycie soli:3,5 kg na regenerację
By-pass z mieszaczem:tak
 Wymiary:XS20E: 230/440/1100 mm
XS20C: 320/500/1010 (1140) mm

Tagi: filtr zmiękczający wodę, RO z minerałem i bioceramiką producent, zmiękczacz wody, filtry do wody dla 3-6 osób, filtry do wody pitnej produkcja, water softener, uzdatnianie wody, odwrócona osmoza, water filter manufacturer, minerały w wodzie, problem z twardą wodą, filtry odwróconej osmozy producent, jak usunąć kamień w czajniku, filtry cena, twarda woda, oczyszczanie wody, filtry na cały dom, reverse osmosis manufacturer, zmiękczanie wody, filtry mechaniczne,najlepsze filtry do wody, wkład membranowy do filtrów RO, filtry węglowe, jak skutecznie filtrować wodę, wkład mineralizator, kamień kotłowy, wymiana i serwis filtra wody, wkład mineralizujący wodę, skuteczne filtry do wody, jaki filtr do wody do kamienia, membrana osmotyczna, jak pozbyć się kamienia w wodzie.

Pierwszy zmiękczacz wody na Twoją kieszeń.

Dzięki naszemu doświadczeniu, udało nam się zaprojektować urządzenie tak, aby koszty były jak najmniejsze. Dodatkowo tylko teraz przy zamówieniu online oferujemy dodatkowe 2% rabatu.

Zamów zmiękczacz do wody XS20 WaterCell™

Potrzebujesz więcej informacji? Nasi doradcy służą pomocą. Napisz do nas by porozmawiać z naszym konsultantem.

Popularne produkty: