Filtry łazienkowe

WaterCell-water-filter
Filtry łazienkowe

Filtry łazienkowe do wody to dedykowane filtry do uzdatniania wody przeznaczonej do kąpieli. Szczególnie polecane dla dzieci oraz osób o delikatnej, wrażliwej skórze, dbających o cerę i włosy. Łatwość montażu, nowoczesny design oraz przystępna cena sprawia że filtry łazienkowe stają się z roku na rok coraz popularniejsze.

Wielu z nas nie trzeba zapewne tłumaczyć że najlepszą wodą dla włosów oraz skóry jest woda miękka. Problemy z kąpielą w wodzie twardej oraz chlorowanej odczuwają najczęściej małe dzieci oraz dorośli o skórze delikatnej i wrażliwej. Włosy po myciu w twardej i chlorowanej wodzie trudno się układają, są pozbawione blasku i miękkości. Skóra głowy zostaje nierzadko podrażniona. Mycie w twardej wodzie powoduje wysuszenie skóry. Obecność soli magnezowych i wapniowych w wodzie powoduje podrażnienie gruczołów łojowych a tym samym w efekcie wzmożone wydzielanie łoju.

Miękka i pozbawiona chloru woda pomaga w odbudowaniu naturalnej warstwy ochronnej skóry. Dzięki miękkiej wodzie włosy odzyskują naturalny blask oraz objętość i gładkość. Szampony świetnie się pienią. Nawet te o rzadkiej konsystencji mają tendencję do tworzenia piany.

Dla osób szukających wygodnego i prostego rozwiązania poprawy wody do kąpieli, dobrym pomysłem będzie instalacja filtra prysznicowego. Montaż takiego filtra zajmuje kilka chwil i nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi. Filtr przykręcamy pomiędzy baterią prysznicową a wężem lub pomiędzy wężem a słuchawką prysznicową.

filtr prysznicowy

Do eliminacji problemu twardej wody i chloru stosuje się najczęściej różnego rodzaju filtry. W celu zmiękczenia wody w całym domu najlepiej zastosować zmiękczacz wody montowany na głównym zaworze wody. W ten sposób uzyskujemy miękką wodę nie tylko w łazience, ale także w kuchni oraz instalacji CO / CWU eliminując tzw. kamień kotłowy.

zmiekczacze domowe WaterCell water softener

Tagi: filry łazienkowe, filry prysznicowe, filtry zmywarkowe, filtry pralkowe, filtr do zmywarki, filtr do łazienki, filtr do pralki, zmiękczacz do wody, zmiękczacze wody, problem z twardą wodą, water softener, twarda woda, uzdatnianie wody, jaki filtr do wody do kamienia, jak usunąć kamień w łazience, filtr do wody, skuteczne filtry do wody, filtry cena, bathroom filters, shower water filter, filtry mechaniczne, jak pozbyć się kamienia w wodzie, zmiękczacz wody, najlepsze filtry do wody, wymiana i serwis filtra wody, montaż filtra prysznicowego w łazience.