Filtry jonizatory wody Redox ORP

WaterCell water filter

Filtry jonizatory wody Redox ORP WaterCell™ – woda młodości, woda długowieczności

Filtry jonizatory wody Redox ORP WaterCell™ to nowoczesne urządzenia będące domowym źródłem krystalicznie czystej wody. Filtry jonizatory wody Redox powstały w oparciu o badania naukowców dotyczące przyczyn spadku witalności życiowej, aktywności fizycznej i sprawności umysłowej wśród  współczesnego pokolenia. Badania wykazały jak duże znaczenie dla wzmocnienie sił witalnych odgrywa woda, a szczególnie jej potencjał Redox (inaczej ORP – Oxidation Reduction Potential, a po polsku – potencjał redukcji utleniania). 

W odpowiedź na wyniki badań powstała nowa seria filtrów jonizatorów wody Redox: filtry jonizatory #PureTech serii XRSi, teraz także z systemem #DoubleProtection – podwójnej ochrony przed wirusami i bakteriami.

Dzisiejszy świat bardzo przyspieszył, wymaga od nas coraz większej aktywności i odporności na stres. Coraz trudniej jest nam zachować naturalną witalność i energię organizmu. Kluczową rolę odgrywa tutaj woda, która stanowi 70% naszego ciała i jest jednocześnie naturalnym rozpuszczalnikiem wszystkich substancji odżywczych dostarczanych do naszego organizmu oraz środowiskiem reakcji chemicznych zachodzących w naszym ciele. Tymczasem nowoczesny przemysł wpływa na stan środowiska naturalnego, w którym żyjemy, w tym na jakość wody którą pijemy.

Potencjał Redox ORP

Zwykle nie zwracamy uwagi na coś takiego jak potencjał Redox w wodzie do picia. Wskaźnik Redox ORP mierzymy miernikiem ORP w miliwoltach (mV). Pamiętajmy, że im niższy wskaźnik Redox ORP od – 200 mV do -600 mV tym większe własności regenerujące wody i innych płynów. Im wyższy wskaźnik Redox ORP, czyli od + 200 mV do +600 mV, tym płyny są bardziej utlenione i szkodliwe dla zdrowia.

Redox ORP skala jonizatory WaterCell
Skala Redox ORP – jonizatory WaterCell™

ORP mierzy zdolność wody do uwalniania lub przyjmowania elektronów, a tym samym redukcji i neutralizacji wolnych rodników. Skala ORP wynosi od +999 do -999 mV. Woda z dodatnim ORP utlenia inne substancje, powodując utratę elektronów. Woda z ujemnym ORP redukuje inne substancje, powodując pozyskiwanie elektronów i redukcję wolnych rodników. Woda o wysokim wskaźniku ORP zostaje nasycona aktywnym wodorem. Aktywny wodór zaś to idealny antyutleniacz (następuje reakcja redukcji tlenu w wodzie = reakcja redox). Zyskujemy wodę wolną od szkodliwych wolnych rodników.

Filtry jonizatory wody Redox ORP WaterCell™ – Sposób na szkodliwe wolne rodniki

Wolne rodniki to jeden z największych wrogów naszego zdrowia. To wolne rodniki odpowiadają za tzw. stres oksydacyjny, niszczą żywe komórki, przyspieszają reakcje starzenia. Wolne rodniki są także przyczyną chorób. Weźmy na przykład proces rdzewienia kawałka metalu. To jest właśnie utlenianie metalu (oksydacja). Psujące się mięso czy owoce to także skutek oksydacji. Utlenianie to proces niszczącym strukturę żywych tkanek i materiałów. Tymczasem pijąc wodę mało kto zastanawia się nad jej właściwościami utleniającymi.

Woda w organizmie człowieka ma ORP na poziomie -100 do -200. Jednak woda, którą pijemy, zwykle ma dodatnie ORP. Kiedy pijesz wodę z dodatnim ORP, organizm zużywa dodatkową energię, aby obniżyć ORP do poziomu naturalnego i zapobiec procesowi utleniania, które niszczy wszystko w twoim ciele. Woda pitna z ujemnym ORP nie tylko zmniejsza utlenianie, ale także oszczędza organizmowi dodatkowej pracy. Ujemne ORP sprawia że woda z aktywnego utleniacza zmienia się w niezwykle efektywny anty-utleniacz. Ta cecha sprawia ,że zyskuje ona pewne właściwości lecznicze stąd częsta nazwa WODA MŁODOŚCI lub WODA DŁUGOWIECZNOŚCI.

filtry redox WaterCell ujemne ORP a dodatnie ORP WaterCell
Migracja elektronów w wodzie o ujemnym i dodatnim ORP

Innowacyjna technologia #PureTech filtrów jonizatorów wody Redox ORP WaterCell™

Filtry jonizatory wody Redox serii XRSi WaterCell™ wykonane w technologii hiperfiltracji #PureTech powodują wzrost pH wody oraz aktywnego wodoru. Usuwają wolne rodniki oraz rewitalizują strukturę wody, kasując negatywną pamięć wody, przywracając jej pierwotną strukturę heksagonalną. Zapewniają ujemny potencjał ORP, wodę alkaliczną na poziomie nawet do -500 mV oraz minerały niezbędne dla zdrowego i prawidłowego funkcjonowania organizmu.

System jonizator dzięki technologii odwróconej osmozy usuwa z wody 99% wszystkich zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie wodociągowej czy studziennej. Są to zanieczyszczenia mechaniczne takie jak kamień, piasek, rdza itp., zanieczyszczenia chemiczne, metale ciężkie, pestycydy. Filtr jonizator usuwa z wody także  zanieczyszczenia organiczne w tym cysty, bakterie oraz wirusy.

Następnie woda podlega mineralizacji. Woda zostaje wzbogacona w korzystne minerały niezbędne do życia, między innymi: jony potasu, sodu, wapnia czy magnezu.

Kolejnym etapem jest jonizacja wody polegająca na przepływie przez specjalny blok Redox. To właśnie tutaj zachodzi proces uwolnienia aktywnego wodoru, który odpowiada za korzystny spadek potencjału ORP wody, zmniejsza utlenialność i redukuje ilość wolnych rodników.

Dodatkowo filtr jonizator wody Redox ORP WaterCell™ został wyposażony w system podwójnej ochrony #DoubleProtection przed bakteriami i wirusami. Jako jedyni na rynku oferujemy dodatkowe oczyszczenie wody wychodzącej ze zbiornika na kranik czystej wody. Jest to o tyle ważne, że woda oczyszczona przez membranę osmotyczną, nie jest bezpośrednio spożywana, lecz najpierw zostaje zgromadzona w zbiorniku. System #DoubleProtection to innowacyjny, dodatkowy stopień filtracji, który oczyszcza wodę wychodzącą ze zbiornika.

System #DoubleProtection to innowacja WaterCell™, niedostępna u innych producentów filtrów jonizatorów.

Szczegółowe stopnie filtracji opisane są na stronach poszczególnych modeli filtrów jonizatorów Redox ORP:

Filtr jonizator wody Redox ORP WaterCell XRSi8
Filtr jonizator wody Redox ORP WaterCell XRSi8M z manometrem
Filtr jonizator wody Redox ORP WaterCell XRSi9M z manometrem

Dlaczego warto wypróbować filtr jonizator wody Redox ORP od WaterCell™?

Filtr jonizator wody Redox ORP WaterCell™ jest doskonałą alternatywą dla bardzo drogich systemów jonizujących wodę które często kosztują kilka tysięcy złotych. Filtr jonizator powoduje wzrost pH wody, wzrost aktywnego wodoru, redukcję ORP, usuwa wolne rodniki. Filtr jonizator produkuje alkaliczną  wodę jonizowaną. Zapewnia ujemny ORP. Dostarcza alkaliczną wodę nawet do -500 mV oraz minerały niezbędne dla zachowania zdrowia i kondycji.

Wzbogacając czystą wodę w ujemny potencjał ORP Redox oraz wysokie pH można wspomóc zapobieganiu wielu dolegliwościom oraz chorobom, takim jak np: cukrzyca, dna moczanowa, alergia, schorzenia oczu, astma, nadkwasota żołądka, łuszczyca, niewydolność nerek, stany depresyjne, wysoki cholesterol, otyłość spowodowana uszkodzeniem metabolizmu, choroby skóry itd.

Filtr jonizator wody Redox ORP WaterCell™ to najprostszy i najlepszy sposób aby żyć zdrowiej i dłużej, ciesząc się dobrą kondycją fizyczną, młodzieńczym wyglądem i wigorem. Bez względu na to czy jesteś kobietą czy mężczyzną, bez względu na twój wiek, bez względu na to czy cieszysz się dobrym zdrowiem czy nie, podziękujesz sobie za decyzję zakupu filtra jonizatora wody Redox ORP WaterCell™.