U3 podzlewozmywakowy kuchenny filtr do wody WaterCell

Nowoczesny i super ekonomiczny podzlewozmywakowy kuchenny filtr do wody U3 od WaterCell™

Szukasz nowoczesnego i ekonomicznego filtra wody do kuchni, który nie tylko doskonale sprawdzi się podczas wszystkich prac kuchennych, a jednocześnie dzięki niewielkim rozmiarom zajmuje niewiele miejsca ? Wypróbuj podzlewozmywakowy kuchenny filtr do wody U3 od WaterCell™ i ciesz się krystalicznie czystą wodą każdego dnia. Podziel się radością kulinarną z rodziną i przyjaciółmi.

Odkrywaj zapach i smak prawdziwej przyjemności. Dzięki niesamowitym filtrom do wody i bateriom kuchennym WaterCell™ gotowanie będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.

Podzlewozmywakowy kuchenny filtr do wody U3 – dlaczego warto go mieć?

Podzlewozmywakowy kuchenny filtr do wody U3 to niewielkich wymiarów urządzenie, przeznaczone do montażu w kuchni, np. w szafce pod zlewozmywakiem. System U3 oparto o technologię ultrafiltracji. Największą zaletą filtra ultrafiltracji jest stały dostęp do czystej wody, w każdych ilościach, o każdej porze. Woda przefiltrowana przez filtr ultrafiltracji jest smaczna, a dzięki zastosowaniu odpowiednich, profesjonalnych wkładów, jest czysta i przede wszystkim bezpieczna. Doskonale nadaje się do picia, gotowania, mycia warzyw i owoców. 

Dodatkowo dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia (dużo mniejsze niż standardowe filtry wody) zajmuje naprawdę niewiele miejsca.

Technologia ultrafiltracji WaterCell™

Podzlewozmywakowy filtr do wody U3 wykorzystuje membrany kapilarne zapewniające bardzo skuteczną filtrację większości zanieczyszczeń mechanicznych, koloidów, związków powodujących barwę oraz mętność wody. Mikropory membrany ultrafiltracyjnej wynoszą 0,05-0,02 mikrometra. Znane nam wirusy mają wielkość od około 20 do 400 nanometrów średnicy. Natomiast najmniejsze bakterie mają około 400 nanometrów. Większość membran ultrafiltracyjnych blokuje cząsteczki o dużej masie molekularnej, duże cząstki koloidalne, nieorganiczne i organiczne polimery. Z wody w większości usuwane są bakterie, pasożyty oraz wirusy. Membrana ultrafiltracji nazywana jest także bezstratną – całość wody która przez nią przepływa zostaje przefiltrowana. System nie potrzebuje podłączenia do kanalizacji, nie powoduje strat wody.

Ultrafiltracja od WaterCell™ usuwa z wody zanieczyszczenia nie mniejsze niż 0,05-0,02 µm, w tym większość pasożytów, bakterii i wirusów, nie usuwając przy tym cennych minerałów.

Jak działa kuchenny filtr do wody U3

Sercem filtra ultrafiltracji U3 jest specjalna membrana kapilarna oczyszczająca wodę z dokładnością do 0,02 mikrometra z różnych patogenów, w tym większości pasożytów, bakterii i wirusów. Oprócz membrany kapilarnej filtry wyposażone są we wkład mechaniczny, a także wkład węglowy. Podzlewozmywakowy kuchenny filtr do wody WaterCell™ U3 usuwa z wody zanieczyszczenia takie jak: piasek, muł, zawiesiny, chlor, substancje organiczne, pestycydy. Poprawia dodatkowo smak i zapach wody. Membrana ultrafiltracji odsiewa z wody niepożądane cząsteczki, pozostawiając przy tym jony i minerały rozpuszczone w wodzie. Filtr ultrafiltracji działa bez udziału prądu, wykorzystuje siłę ciśnienia wody w sieci. Instalacja nie potrzebuje zbiornika ani podłączenia do kanalizacji. Woda w całości uzdatniana jest na bieżąco i trafia prosto do wylewki lub baterii trójdrożnej

Pamiętaj, jeżeli twoja woda w wodociągu lub ze studni odznacza się wysokim stopniem twardości, membrana kapilarna jest bardziej obciążona. W takim przypadku WaterCell™ oferuje filtry kapilarne z wkładem zmiękczającym wodę (sprawdź filtr do zmiękczania wody WaterCell™ U4).

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii ultrafiltracji WaterCell™, każdy z nas może cieszyć się krystaliczną jakością czystej wody we własnym domu.

System WaterCell™ U3 zachowuje naturalną strukturę cząstek wody oraz naturalną zawartość soli mineralnych w wodzie, takich jak między innymi: jony potasu, sodu, wapnia czy magnezu, czyniąc ją przez to nie tylko czystą, ale również wartościową dla ludzkiego organizmu.

Mały mniejszy najmniejszy filtr do wody

Kompaktowy filtr do wody U3 o niewielkich rozmiarach ma jedynie 14 cm wysokości, 15,5×36 cm długości. To naprawdę niewiele w porównaniu do standardowych filtrów do wody, szczególnie jeśli spojrzymy na możliwości filtracji oferowane przez urządzenie. U3 doskonale sprawdzi się na podłodze szafki pod zlewem, lub np. podwieszony na ściance szafki lub niewielkiej półce.

Jeśli dysponujesz ograniczonym miejsce w kuchni – filtr U3 jest właśnie dla Ciebie.

Wkłady filtracyjne z szybkozłączem QM

Podzlewozmywakowy system ultrafiltracji U3 zawiera nowoczesne wkłady filtracyjne typu QM (Quick Connection Male). Szybkozłącze QM pozwala na szybką i nieskomplikowaną wymianę wkładów, bez użycia specjalistycznych narzędzi. Dodatkowo szybkozłączka QM nie wymaga użycia uszczelniaczy (takich jak np. taśma teflonowa). System szybkozłączy typu QM „Push In, Push Out” w znacznym stopniu ułatwia i skraca czas wymiany wkładów. Szybkozłącze QM umożliwia każdemu, także osobie bez doświadczenia, na samodzielną wymianę wkładów filtracyjnych.

Membrana kapilarna z szybkozłączem QM

Membrana kapilarna ultrafiltracji (bezstratna) to najważniejszym elementem systemu. To co wyróżnia filtry WaterCell™ na tle konkurencji, to zastosowanie membrany kapilarnej o szerokim przekroju 2,5”. Szersza średnica a więc i szersza powierzchnia filtracji sprawia, że membrana cechuje się ogromną chłonnością zanieczyszczeń. Dodatkowo membrana kapilarna, podobnie jak wkłady filtracyjne, wyprodukowana została w technologii szybkozłącza QM, co znacznie przyspiesza i ułatwia samodzielną wymianę membrany.

Filtr do wody z manometrem

Filtr do wody z manometrem to przede wszystkim komfort przy wykonywaniu czynności związanych z użyciem wody. Manometr pozwala kontrolować i zredukować ewentualne straty związane z nieregularnym ciśnieniem wody, a co nie mniej ważne informuje o ewentualnym rozszczelnieniu instalacji.

Filtr U3 z manometrem to mądry wybór, który może przynieść wymierne korzyści finansowe, redukując zużycie wody podczas ciągłego przepływu.

Stopnie filtracji

filtracja weglem aktywnym watercellPierwszy stopień filtracji
Wkład z węglem aktywnym IF25CGQM na trwałe usuwa z wody: chlor i jego pochodne, pestycydy, fenole, benzen, substancje organiczne, a także niektóre rodzaje soli oraz metali ciężkich.
Zalecana wymiana co około 6 miesięcy

filtracja mechaniczna watercellDrugi stopień filtracji
Wkład filtracji mechanicznej IF25PPQM usuwa nierozpuszczalne w wodzie osady np. piasek, rdzę, muł i inne zanieczyszczenia o rozmiarze do 5 μm (pięć tysięcznych milimetra), np. pyłki kwiatów czy drobiny pyłu.
Zalecana wymiana co około 6 miesięcy

filtracja osmotyczna watercellTrzeci stopień filtracji
Membrana kapilarna ultrafiltracji (bezstratna) UF25QM to najważniejszym elementem systemu. Zastosowanie membrany o szerokim przekroju (średnicy) 2,5” sprawia, że membrana cechuje się ogromną chłonnością zanieczyszczeń. Proces filtracji pozwala eliminować na trwałe z wody szkodliwe substancje, w tym większość pasożytów, bakterii i wirusów nie usuwając przy tym niezbędnych dla organizmu człowieka minerałów.
Zalecana wymiana co około 12 miesięcy

Przy serwisie filtra U3 i wymianie wkładów zastosuj dedykowany zestaw wkładów wymiennych U3ZW oraz odpowiednią membranę kapilarną UF25QM.

Twój zestaw do filtracji wody U3 zawiera:

 • filtr wody fabrycznie przygotowany pod instalację
 • fabrycznie zainstalowany zestaw wkładów z szybkozłączem QM
 • kranik (wylewka) do przefiltrowanej wody lub bateria kuchenna trójdrożna (w zależności od zestawu)
 • przyłącze do podłączenia filtra do instalacji wodnej wraz z zaworem kulowym umożliwiający odłączenie wody od źródła filtra (np. podczas wymiany wkładów)
 • elastyczny wężyk do podłączenia filtra z instalacją wodną oraz z kranikiem lub baterią kuchenną

Chcesz aby kapilarny filtr do wody pasował do Twojej kuchni?

Dobierz odpowiednią baterię, kran, wylewkę do swojego filtra wody WaterCell™

Zadbaj o to, aby armatura zdobiąca kuchnię dopełniała całość i nadała jej jeszcze bardziej zjawiskowego charakteru.

Podzlewozmywakowy kuchenny filtr do wody WaterCell™ U3 może być wyposażony w następujące rodzaje kraników / wylewek / baterii kuchennych:

 • klasyczny kranik wylewka ceramiczna filtra wody pojedyncza CF1C (klasyczna) lub CF1N (nowoczesna)
 • kranik wylewka pojedyncza wykonana ze stali nierdzewnej SF1SQ
 • bateria kuchenna trójdrożna (woda ciepła, zimna z sieci, woda filtrowana)

Baterie, krany, wylewki WaterCell™ do filtrów wody dostępne są wielu wariantach kolorystycznych: chrom połysk, satyna, w kolorze czarnym, białym a także w stali nierdzewnej. Wybierz swój model baterii kuchennej tutaj.

Dane techniczne filtra do wody U3 WaterCell™

Model filtra:WaterCell™ U3
Ilość stopni filtracji:3 stopnie filtracji
Technologia:ultrafiltracja
Temperatura robocza wody:od +2° C do +38° C
Ciśnienie robocze:maksymalne ciśnienie robocze 3,5 bar
Wydajność:woda w całości filtrowana jest na bieżąco, bez strat
Rodzaje wkładów filtracyjnych:wkład węglowy – wkład filtracji mechanicznejmembrana kapilarna
Wymiana wkładów filtracyjnych:wkłady filtracji mechanicznej co 6 miesięcy – wkład węglowy co 6 miesięcy – membrana kapilarna co 12 miesięcy
Dedykowany zestaw wkładów wymiennych:U3ZW
Typ złącza:Szybkozłącze QM
Wymiary filtra:15,5 x 36 x 14 cm (H)

WaterCell™ U3 – niesamowite filtry w niesamowitej cenie

 • Podzlewozmywakowy system ultrafiltracji – membrana kapilarna ultrafiltracji
 • Wysoka jakość
 • Atrakcyjna cena
 • Dokładniejsza filtracja od popularnych filtrów dzbankowych
 • Profesjonalne wkłady o dużej powierzchni filtracji
 • Niewielkie wymiary urządzenia
 • Usuwa zanieczyszczenia mechaniczne nie mniejsze niż 0,05-0,02 µm, w tym większość pasożytów, bakterii i wirusów
 • Poprawia smak i zapach wody
 • Innowacyjne wkłady z przyłączem typu QM
 • Możliwość samodzielnej wymiany wkładów i serwisowania filtra
 • Filtr do wody z manometrem
 • Łatwy w montażu (zawiera w zestawie niezbędne akcesoria)
 • System wyposażony w nowoczesną wylewkę lub baterię trójdrożną
 • Możliwość podłączenia do lodówki typu Side-by-Side
 • Czysta woda w cenie o wiele niższej niż woda butelkowana
 • Brak zbiornika wody – filtr wody bez zbiornika
 • Bezstratna metoda działania (brak strat wody)
 • Brak podłączenia odrzutu wody do kanalizacji
 • Nie potrzebuje podłączenia do prądu

Potrzebujesz więcej informacji? Nasi doradcy służą pomocą. Napisz do nas by porozmawiać z naszym konsultantem.

Popularne produkty: