U4 podzlewozmywakowy kuchenny filtr do wody WaterCell

Nowoczesny i super ekonomiczny podzlewozmywakowy kuchenny filtr do wody U4 od WaterCell™

Czas w kuchni to czas spędzony z rodziną przy wspólnych posiłkach. Spraw by czas ten był przyjemnością. Odkrywaj zapach i smak rodzinnych spotkań. Dziel się radością, doskonal swój kunszt i nieustannie rozwijaj swoje pasje kulinarne. Dzięki niesamowitym filtrom do wody i bateriom kuchennym WaterCell™ czas spędzony w kuchni będzie po prostu przyjemniejszy, a gotowanie jeszcze łatwiejsze.

Przy wyborze filtra do wody zwracamy szczególną uwagę na jego ergonomię, by praca w kuchni przebiegała szybko i komfortowo. Szukasz nowoczesnego i ekonomicznego filtra wody do kuchni, który nie tylko rozprawi się z twardą wodą i zaciekami z kamienia a jednocześnie doskonale sprawdzi się podczas wszystkich prac kuchennych? A jeśli jednocześnie dzięki niewielkim rozmiarom zajmie niewiele miejsca tak że prawie go nie zauważysz? Wypróbuj podzlewozmywakowy kuchenny filtr do wody WaterCell™ U4 i ciesz się krystalicznie czystą wodą każdego dnia.

Odkrywaj zapach i smak rodzinnych posiłków. Dzięki niesamowitym filtrom do wody i bateriom kuchennym WaterCell™ czas spędzony w kuchni będzie po prostu przyjemniejszy.

Podzlewozmywakowy kuchenny filtr do zmiękczania wody U4 – dlaczego warto go mieć?

Podzlewozmywakowy kuchenny filtr zmiękczania do wody U4 z wkładem zmiękczająco-odżelaziającym jest niezwykle wydajny, a przy tym dzięki niewielkim rozmiarom zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Filtr do wody U4 przeznaczony jest do montażu w kuchni, np. w szafce pod zlewozmywakiem. U4 wykorzystuje technologię zmiękczania, odżelaziania wody oraz technologię ultrafiltracji.

Największą zaletą ultrafiltracji jest stały dostęp do czystej wody, miękkiej wody, w każdych ilościach i o każdej porze. Woda przefiltrowana przez filtr system U4 jest smaczna, a dzięki zastosowaniu odpowiednich, profesjonalnych wkładów, jest czysta i przede wszystkim bezpieczna. Doskonale nadaje się do picia, gotowania, mycia warzyw i owoców. Dzięki zmiękczaniu wody, zapomnisz o zaciekach czy odkładającym się kamieniu w czajniku oraz na kuchennej armaturze.

Filtr zmiękczacz U4 do twardej wody dzięki niewielkim wymiarom zajmuje naprawdę niewiele miejsca.

Jak działa kuchenny filtr do wody U4

Sercem kapilarnego filtra U4 jest specjalna membrana ultrafiltracyjna oczyszczająca wodę z dokładnością do 0,02 mikrometra z różnych patogenów, w tym większości pasożytów, bakterii i wirusów. Oprócz membrany kapilarnej, filtry wyposażone są we wkład mechaniczny, a także wkład węglowy. Podzlewozmywakowy kuchenny filtr do wody WaterCell™ U4 usuwa z wody zanieczyszczenia takie jak: piasek, muł, zawiesiny, chlor, substancje organiczne, pestycydy. Poprawia dodatkowo smak i zapach wody.

Dodatkowo filtr U4 wyposażony jest we wkład zmiękczająco-odżelaziający. Zawiera on specjalne złoże obniżające stężenie jonów żelaza. Usuwa metaliczny posmak i zapach wody. U4 zmiękcza wodę, redukuje twardość wody poprzez wymianę jonów wapnia i magnezu na jony sodu.

Membrana kapilarna odsiewa z wody niepożądane cząsteczki, pozostawiając przy tym jony i minerały rozpuszczone w wodzie. Kapilarny filtr ultrafiltracji działa bez udziału prądu, wykorzystuje siłę ciśnienia wody w sieci. Instalacja nie potrzebuje zbiornika ani podłączenia do kanalizacji. Woda w całości uzdatniana jest na bieżąco i trafia prosto do wylewki lub baterii trójdrożnej

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii filtracji WaterCell™, każdy z nas może cieszyć się krystaliczną jakością czystej wody we własnym domu.

Filtry kapilarne WaterCell™ usuwają z wody zanieczyszczenia nie mniejsze niż 0,05-0,02 µm, w tym większość pasożytów, bakterii i wirusów, nie usuwając przy tym cennych minerałów.

Zmiękczacz na twardą wodę – filtr do zmiękczania wody U4 do kuchni

U4 mimo niewielkich rozmiarów jest filtrem do zadań specjalnych. Doskonale wiemy jak wygląda czajnik lub chromowany kran po kilku dniach użytkowania w twardej wodzie. Aby uporać się z uporczywym problemem kamienia w wodzie, filtr U4 wyposażony został w profesjonalny wkład zmiękczająco-odżelaziający. Zawiera on specjalne złoże obniżające stężenie jonów żelaza. Usuwa metaliczny posmak i zapach wody.

Najprościej mówiąc U4 zmiękcza wodę. Zgłębiając proces technologiczny, U4 redukuje twardość wody poprzez wymianę jonów wapnia i magnezu na jony sodu. Dzięki zmiękczaniu wody, zapomnisz o zaciekach czy odkładającym się kamieniu w czajniku oraz na zlewie czy kuchennej armaturze.

Jeśli woda w twoim kranie odznacza się wysokim stopniem twardości, filtr U4 na twardą wodę jest właśnie dla Ciebie.

Jeżeli masz szczęście i woda w twoim kranie jest miękka, wypróbuj filtr kapilarny WaterCell U3.

Ultrafiltracja – filtry kapilarne WaterCell™

Podzlewozmywakowy filtr do wody ultrafiltracji U4 wykorzystuje membrany kapilarne zapewniające bardzo skuteczną filtrację większości zanieczyszczeń mechanicznych, koloidów, związków powodujących barwę oraz mętność wody. Mikropory membrany kapilarnej wynoszą 0,05-0,02 mikrometra. Najmniejsze znane nam bakterie mają około 400 nanometrów. Zbadane wirusy mają około od około 20 do 400 nanometrów średnicy.

Włókna membrany ultrafiltracji mają postać rurek (kapilary). Składają się one z mikrokanalików, których średnica ulega zmniejszeniu od zewnątrz do środka. Większe cząstki zanieczyszczeń zatrzymywane są na zewnętrznej powierzchni kapilary, mniejsze natomiast przepływają w głąb do momentu napotkania mniejszych porów. Większość membran kapilarnych blokuje cząsteczki o dużej masie molekularnej, duże cząstki koloidalne, nieorganiczne czy organiczne polimery.

Dzięki technologii ultrafiltracji z wody w większości usuwane są bakterie, pasożyty oraz wirusy. Membrana kapilarna ultrafiltracji nazywana jest także bezstratną – całość wody która przez nią przepływa zostaje przefiltrowana. System nie powoduje strat wody, nie potrzebuje także podłączenia do kanalizacji (w przeciwieństwie do filtrów odwróconej osmozy).

WaterCell™ U4 zachowuje naturalną strukturę cząstek wody oraz naturalną zawartość soli mineralnych w wodzie, takich jak m.in.: jony potasu, sodu, wapnia czy magnezu, czyniąc ją przez to nie tylko czystą, ale również wartościową dla ludzkiego organizmu.

Mały mniejszy najmniejszy filtr do wody

Kompaktowy filtr do wody U4 o niewielkich rozmiarach ma jedynie 20 cm wysokości, 15,5×36 cm długości. Dzięki elastycznemu łączeniu wkładów może zmieniać ich położenie obniżając wysokość filtra do 17 cm przy 18×36 cm długości. To naprawdę niewiele w porównaniu do standardowych filtrów do wody, szczególnie jeśli spojrzymy na możliwości filtracji oferowane przez urządzenie. U4 doskonale sprawdzi się na podłodze szafki pod zlewem, lub np. podwieszony na ściance szafki lub niewielkiej półce.

Jeśli dysponujesz ograniczonym miejsce w kuchni – filtr do zmiękczania wody U4 jest właśnie dla Ciebie.

Wkłady filtracyjne z szybkozłączem QM

Podzlewozmywakowy system ultrafiltracji U4 zawiera nowoczesne wkłady filtracyjne typu QM (Quick Connection Male). Szybkozłącze QM pozwala na szybką i nieskomplikowaną wymianę wkładów, bez użycia specjalistycznych narzędzi. Dodatkowo szybkozłączka QM nie wymaga użycia uszczelniaczy (takich jak np. taśma teflonowa). System szybkozłączy typu QM „Push In, Push Out” w znacznym stopniu ułatwia i skraca czas wymiany wkładów. Szybkozłącze QM umożliwia każdemu, także osobie bez doświadczenia, na samodzielną wymianę wkładów filtracyjnych.

Membrana kapilarna z szybkozłączem QM

Membrana kapilarna ultrafiltracji (bezstratna) to najważniejszym elementem systemu. To co wyróżnia filtry WaterCell™ na tle konkurencji, to zastosowanie membrany kapilarnej o szerokim przekroju 2,5”. Szersza średnica a więc i szersza powierzchnia filtracji sprawia, że membrana cechuje się ogromną chłonnością zanieczyszczeń. Dodatkowo membrana kapilarna, podobnie jak wkłady filtracyjne, wyprodukowana została w technologii szybkozłącza QM, co znacznie przyspiesza i ułatwia samodzielną wymianę membrany.

Filtr do wody z manometrem

Filtr do wody z manometrem to przede wszystkim komfort przy wykonywaniu czynności związanych z użyciem wody. Manometr pozwala kontrolować i zredukować ewentualne straty związane z nieregularnym ciśnieniem wody, a co nie mniej ważne informuje o ewentualnym rozszczelnieniu instalacji.

Filtr U4 z manometrem to mądry wybór, który może przynieść wymierne korzyści finansowe, redukując zużycie wody podczas ciągłego przepływu.

Stopnie filtracji

filtracja weglem aktywnym watercellPierwszy stopień filtracji
Wkład z węglem aktywnym IF25CGQM na trwałe usuwa z wody: chlor i jego pochodne, pestycydy, fenole, benzen, substancje organiczne, a także niektóre rodzaje soli oraz metali ciężkich.
Zalecana wymiana co około 6 miesięcy

filtracja mechaniczna watercellDrugi stopień filtracji
Wkład zmiękczająco-odżelaziający IF25SFQM zawiera specjalne złoże obniżające stężenie jonów żelaza. Usuwa metaliczny posmak i zapach wody. Zmiękcza wodę, redukuje twardość wody poprzez wymianę jonów wapnia i magnezu na jony sodu.
Zalecana wymiana co około 6 miesięcy

filtracja mechaniczna watercellTrzeci stopień filtracji
Wkład filtracji mechanicznej IF25PPQM usuwa nierozpuszczalne w wodzie osady np. piasek, rdzę, muł i inne zanieczyszczenia o rozmiarze do 5 μm (pięć tysięcznych milimetra), np. pyłki kwiatów czy drobiny pyłu.
Zalecana wymiana co około 6 miesięcy

filtracja osmotyczna watercellCzwarty stopień filtracji
Membrana kapilarna ultrafiltracji (bezstratna) UF25QM to najważniejszym elementem systemu. Zastosowanie membrany o szerokim przekroju (średnicy) 2,5” sprawia, że membrana cechuje się ogromną chłonnością zanieczyszczeń. Proces filtracji pozwala eliminować na trwałe z wody szkodliwe substancje, w tym większość pasożytów, bakterii i wirusów nie usuwając przy tym niezbędnych dla organizmu człowieka minerałów.
Zalecana wymiana co około 12 miesięcy

Przy serwisie filtra U4 i wymianie wkładów zastosuj dedykowany zestaw wkładów wymiennych U4ZW oraz membranę kapilarną UF25QM o szerokim przekroju 2,5” i ciesz się krystalicznie czystą wodą.

Twój zestaw do filtracji wody U4 zawiera:

 • filtr wody fabrycznie przygotowany pod instalację
 • fabrycznie zainstalowany zestaw wkładów z szybkozłączem QM
 • kranik (wylewka) do przefiltrowanej wody lub bateria kuchenna trójdrożna (w zależności od zestawu)
 • przyłącze do podłączenia filtra do instalacji wodnej wraz z zaworem kulowym umożliwiający odłączenie wody od źródła filtra (np. podczas wymiany wkładów)
 • elastyczny wężyk do podłączenia filtra z instalacją wodną oraz z kranikiem lub baterią kuchenną

Chcesz aby kapilarny filtr do wody pasował do Twojej kuchni?

Dobierz odpowiednią baterię, kran, wylewkę do swojego filtra wody WaterCell™

Zadbaj o to, aby armatura zdobiąca kuchnię dopełniała całość i nadała jej jeszcze bardziej zjawiskowego charakteru.

Podzlewozmywakowy kuchenny filtr do wody WaterCell™ U4 może być wyposażony w następujące rodzaje kraników / wylewek / baterii kuchennych:

 • klasyczny kranik wylewka ceramiczna filtra wody pojedyncza CF1C (klasyczna) lub CF1N (nowoczesna)
 • kranik wylewka pojedyncza wykonana ze stali nierdzewnej SF1SQ
 • bateria kuchenna trójdrożna (woda ciepła, zimna z sieci, woda filtrowana)

Baterie, krany, wylewki WaterCell™ do filtrów wody dostępne są wielu wariantach kolorystycznych: chrom połysk, satyna, w kolorze czarnym, białym a także w stali nierdzewnej. Wybierz swój model baterii kuchennej tutaj.

Dane techniczne filtra do wody U4 WaterCell™

Model filtra:WaterCell™ U4
Ilość stopni filtracji:4 stopnie filtracji
Technologia:ultrafiltracja
Temperatura robocza wody:od +2° C do +38° C
Ciśnienie robocze:maksymalne ciśnienie robocze 3,5 bar
Wydajność:woda w całości filtrowana jest na bieżąco, bez strat
Rodzaje wkładów filtracyjnych:wkład węglowy – wkład zmiękczająco-odżelaziający – wkład filtracji mechanicznejmembrana kapilarna
Wymiana wkładów filtracyjnych:wkłady filtracji mechanicznej co 6 miesięcy – wkład węglowy co 6 miesięcy – wkład zmiękczająco-odżelaziający co 6 miesięcy – membrana kapilarna co 12 miesięcy
Dedykowany zestaw wkładów wymiennych:U4ZW
Typ złącza:Szybkozłącze QM
Wymiary filtra:15,5 x 36 x 20 cm (H)

WaterCell™ U4 – niesamowite filtry w niesamowitej cenie

 • Podzlewozmywakowy system ultrafiltracji – membrana kapilarna ultrafiltracji
 • Filtr zmiękczacz do uzdatniania twardej wody w kuchni
 • Wysoka jakość
 • Atrakcyjna cena
 • Filtracja dokładniejsza od popularnych filtrów dzbankowych
 • Profesjonalne wkłady o dużej powierzchni filtracji
 • Niewielkie wymiary urządzenia
 • Usuwa zanieczyszczenia mechaniczne nie mniejsze niż 0,05-0,02 µm, w tym większość pasożytów, bakterii i wirusów
 • Poprawia smak i zapach wody
 • Zmiękcza wodę, usuwa przyczynę osadzania się kamienia
 • Innowacyjne wkłady z przyłączem typu QM
 • Możliwość samodzielnej wymiany wkładów i serwisowania filtra
 • Filtr do wody z manometrem
 • Łatwy w montażu (zawiera w zestawie niezbędne akcesoria)
 • System wyposażony w nowoczesną wylewkę lub baterię trójdrożną
 • Możliwość podłączenia do lodówki typu Side-by-Side
 • Czysta woda w cenie o wiele niższej niż woda butelkowana
 • Brak zbiornika wody – filtr wody bez zbiornika
 • Bezstratna metoda działania (brak strat wody)
 • Brak podłączenia odrzutu wody do kanalizacji
 • Nie potrzebuje podłączenia do prądu

Potrzebujesz więcej informacji? Nasi doradcy służą pomocą. Napisz do nas by porozmawiać z naszym konsultantem.

Popularne produkty: