Zmiękczacz gastronomiczny WaterCell XS4

Zmiękczacz gastronomiczny WaterCell XS4

Zmiękczacz gastronomiczny do wody WaterCell XS4 to najmniejsze na rynku kompaktowe urządzenie do zmiękczania wody. Zmiękczacz doskonale nadaje się do celów gastronomicznych, hoteli, restauracji, kawiarni, zmywarek, kostkarek do lodu, ekspresów do kawy, itp. Ten malutki zmiękczacz doskonale eliminuje twardość wody, czyli sole wapnia i magnezu.  To właśnie one osadzają się zwykle w urządzeniach gospodarstwa domowego i instalacji wodnej powodując popularny kamień. Osadzanie soli twardości wody następuje szczególnie pod wpływem temperatury i znacząco zwiększa awaryjność urządzeń i instalacji wodnych. Twarda woda wpływa na wzrost zużycia energii a tym samym wydatki domowe.

Rozwiązaniem problemu kamienia jest całkowicie automatyczny, kompaktowy zmiękczacz do wody twardej XS4 od WaterCell. Najmniejszy kompaktowy zmiękczacz doskonale nadaje się do uzdatniania, zmiękczania wody, np. przed pralką. To idealne urządzenie zapewniające skuteczne zmiękczanie wody dla domów jednorodzinnych oraz firm. Zmiękczacz XS4 jest małych rozmiarów. Wielkość zmiękczacza wraz z głowicą sterującą nie przekracza 50 cm, co powoduje że można go zastosować w miejscach gdzie większe urządzenia po prostu się nie zmieszczą. Najwyższej jakości podzespoły oraz rozwiązania techniczne zastosowane w zmiękczaczu wody XS4 plasują urządzenia WaterCell dużo wyżej od typowych zmiękczaczy jonowymiennych. System zmiękczy wodę oraz wydłuży żywotność urządzeń AGD. Zmiękczając wodę w prosty sposób możesz zmniejszyć zużycie środków piorących i czyszczących nawet o 60 – 65%.

Przeznaczenie:

Hotele, kawiarnie, restauracje, domy jednorodzinne, mieszkania, małe firmy, ochrona sprzętu AGD. Zmiękczacz przeznaczony do celów gastronomicznych, hoteli, restauracji, kawiarni, zmywarek, kostkarek do lodu, ekspresów do kawy, itp.

Technologia

Zmiękczacz do wody twardej stosowany jest w celu usuwania twardości wody czyli jonów wapnia i magnezu oraz resztkowego żelaza. W celu zapewnienia bezawaryjnej i długotrwałej pracy system został wyposażony w nowoczesne rozwiązanie obrotowych dysków ceramicznych. Dyski są odporne na ścieranie i korozję, co oznacza to że serce Twojego zmiękczacza nigdy nie skoroduje. Ponad to technologia dysków ceramicznych zapewnia doskonałe uszczelnienie wewnątrz sterownika. Gwarantuje to jego długotrwałe i bezawaryjne działanie. Nowatorskie oprogramowanie kontroluje proces zmiękczania wody w oparciu o czas oraz objętość uzdatnionej wody.

Sugerowana instalacja zmiękczacza na przyłączu wody zimnej do budynku zabezpieczy instalację całego domu, sprzęt AGD, armaturę a także, zmywarkę oraz pralkę przed kamieniem kotłowym. Miękka woda w instalacji C.O. zabezpiecza wężownice, grzałki oraz inne elementy grzewcze kotła a także ścianki instalacji przed kamieniem.

Zmiękczacz wody WaterCell XS4 water softener

Zalety zmiękczania wody:

Zmiękczacz gastronomiczny, zmiękczacz do kuchni

Szczególnie uciążliwy w hotelarstwie i gastronomii jest nieestetyczny osad pozostający na szkle i zastawie stołowej. Miękka woda w Twojej kuchni to gwarancja czajnika i ekspresu do kawy pozbawionego kamienia. Kieliszki i szklanki po umyciu pozostają bez trudnych do usunięcia zacieków. Dodatkowo potrawy i napoje przyrządzone w miękkiej wodzie charakteryzują się bardziej aromatycznym smakiem. Zmiękczacz przeznaczony do celów gastronomicznych, hoteli, restauracji, kawiarni, zmywarek, kostkarek do lodu, ekspresów do kawy, itp.

Miękka woda do kąpieli

Kąpiel w wodzie twardej daje wrażenie wysuszonej i szorstkiej skóry. Miękka woda z drugiej strony przywraca skórze świeżość, elastyczność i naturalny wygląd. Włosy umyte w miękkiej wodzie są lśniące, puszyste i miłe w dotyku a skóra może swobodnie oddychać.

Miękka woda do prania oraz zmywarki

Zmiękczacz wody rozwiązuje problemy kamienia który może uszkodzić urządzenia domowe. Nie potrzebujesz także dodatkowych drogich środków takich jak np. Calgon. Dodatkowo oszczędzasz na płynach oraz proszkach do prania i zmywania.

Zmiękczacz wody do łazienki – kabina prysznicowa, wanna, armatura łazienkowa

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak wygląda chromowany kran czy szklana kabina prysznicowa po kilku dniach użytkowania w twardej wodzie. Po zastosowaniu zmiękczacza wody powierzchnie w naszej łazience staną się dużo łatwiejsze do czyszczenia, a po umyciu pozostaną czystsze. Zmiękczanie wody usuwa problem kamienia z wanien, umywalek i armatury.

Zmiękczacz wody na kamień kotłowy

Ogrzewanie wody w domkach jednorodzinnych bardzo często odbywa się przy użyciu kotłów gazowych lub na paliwo stałe. Coraz częściej wykorzystuje się także ekologiczne kolektory słoneczne lub pompy ciepła. Ogrzewana twarda woda kotłowa jak i woda użytkowa w instalacji CWU ma tendencje do wytrącania soli twardości w postaci kamienia. Osadza się on następnie na ściankach instalacji. Wystarczy zobaczyć jak wygląda wnętrze czajnika, który gotuje wodę żeby lepiej zrozumieć co się dzieje w wymiennikach kotłów pracujących na twardej wodzie. Miękka woda to wydajniejsze i sprawniejsze urządzenia. To także niezawodność elementów mających kontakt z wodą.

Sterownik i oprogramowanie:

  • zawór sterujący wyposażony w obrotowe dyski ceramiczne
  • nowoczesne oprogramowanie kontroluje proces zmiękczania w oparciu o czas oraz objętość uzdatnionej wody.
  • regeneracja natychmiastowa lub opóźniona (zwykle dla wygody ustawiana na porę nocną)
  • zabezpieczenie przed zmianą parametrów przez dzieci (automatyczna blokada przycisków)
  • by-pass z mieszaczem – możliwość odłączenia głowicy bez konieczności zakręcania wody w instalacji – nic bardziej przydatnego podczas serwisu
  • zestaw zawiera głowicę sterującą i zestaw do jej podłączenia
  • automatyczny sterownik, funkcje zmiany cyklu pracy
  • kolorowy wyświetlacz LCD

Dane techniczne zmiękczacza do wody XS4 WaterCell™

Model zmiękczacza:WaterCell™ XS 4 kompaktowy
Przeznaczenie:ochrona AGD
Oprogramowanie sterowania:czasowo-objętościowe
Zawartość złoża:4l
Temperatura robocza wody:od +2° C do +38° C
Ciśnienie robocze:od 1,8 do 6,0 bar
Zasilanie:220-240V/50-60Hz
Napięcie pracy:12V 1000mA
Pobór mocy:5 W
Wydajność szczytowa:0,6 m3/h (600 l/h)
Średnie zużycie soli:1,2 kg na regenerację
By-pass z mieszaczem:tak
Wymiary:200/360/500 mm

Tagi: zmiękczacz gastronomiczny do wody producent, filtr gastronomiczny do wody producent, filtry do wody dla gastronomi, water softener for gastronomy manufacturer, zmiękczacz dla hotelu, miękka i czysta woda do kostkarki, twarda woda w hotelu, jak usunąć kamień z zastawy stołowej, uzdatnianie wody, zmiękczacz dla AGD, kamień kotłowy, odwrócona osmoza produkcja, jak usunąć kamień z wody, filtry do wody pitnej, problem z twardą wodą, filtry odwróconej osmozy, jak usunąć kamień w czajniku, skuteczne filtry do wody, filtry cena, twarda woda, oczyszczanie wody, filtry na cały dom, jak pozbyć się kamienia w wodzie, reverse osmosis, zmiękczanie wody, filtry mechaniczne, wkład membranowy, zmiękczacz wody, minerały w wodzie, filtry węglowe, jak skutecznie filtrować wodę, RO z minerałem i bioceramiką, wkład mineralizator, water filter producer, wymiana i serwis filtra wody, najlepsze filtry do wody, wkład mineralizujący, jaki filtr do wody do kamienia, membrana osmotyczna.

Pierwszy zmiękczacz wody na Twoją kieszeń.

Dzięki naszemu doświadczeniu, udało nam się zaprojektować urządzenie tak, aby koszty były jak najmniejsze. Dodatkowo tylko teraz przy zamówieniu online oferujemy dodatkowe 2% rabatu.

Zamów zmiękczacz do wody XS4 WaterCell™

Klienci, którzy oglądali ten produkt przeglądali również: