Zmiękczacz do wody WaterCell XS25

Zmiękczacz do wody WaterCell XS25

Zmiękczacz do wody WaterCell XS25 na 25 litrów żywicy jonowymiennej

Nowy całkowicie automatyczny i kompaktowy zmiękczacz 25l do wody twardej, 25 litrów żywicy jonowymiennej, automatyczny sterownik (głowica sterująca zmiękczająca), model XS25 od WaterCell™ to idealne rozwiązanie zapewniające skuteczne zmiękczanie wody dla większych domów jednorodzinnych oraz firm (kotłownie, systemy grzewcze, centralne ogrzewanie, układy chłodzenia i inne procesy technologiczne). Zmiękczacz 25 litrów WaterCell XS25 zmiękczy wodę a ponadto przedłuży żywotność urządzeń grzewczych i AGD. Zmiękczając wodę w prosty sposób możesz zmniejszyć zużycie środków piorących i czyszczących nawet o 60 – 65% a także zredukować koszty związane z ogrzewaniem nawet do 20%.

Podstawowym zadaniem stacji zmiękczania jest eliminacja twardości wody, czyli soli wapnia i magnezu, które osadzając się w urządzeniach gospodarstwa domowego i instalacji wodnej. Osadzanie soli twardości wody następuje szczególnie pod wpływem temperatury i zwiększa awaryjność urządzeń i instalacji wodnych oraz co niemniej ważne zużycie energii. Najwyższej jakości podzespoły oraz rozwiązania techniczne zastosowane w XS25 plasują urządzenia WaterCell dużo wyżej od typowych zmiękczaczy jonowymiennych.

Przeznaczenie zmiękczacza wody 25 litrów:

Domy jednorodzinne, większe mieszkania, małe firmy, ochrona sprzętu AGD, dla 4-6 osób.

Technologia zmiękczania wody

Zmiękczacz stosowany jest w celu usuwania z wody jonów wapnia i magnezu oraz resztkowego żelaza. W celu zapewnienia długotrwałej i bezawaryjnej pracy urządzenia WaterCell wyposażone są w automatyczne sterowniki. Na rynku mamy obecnie wielu renomowanych producentów sterowników, tzw. głowic do zmiękczaczy do wody. Do najpopularniejszych zaliczyć można głowice sterowniki Logix, Pentair, sterowniki Clack, BNT, głowice RX (Runxin), głowice Fleck.

Głowice sterujące BNT to sprawdzone i niezawodne rozwiązanie. Głowica BNT-1650 oraz BNT-7650 oferuje czytelne menu w języku polskim ułatwiające obsługę zmiękczacza. Fabrycznie montowany by-pass BNT-063 umożliwi korzystanie z wody nawet podczas procesu regeneracji żywicy jonowymiennej.

Głowice sterujące RX (Runxin) wyposażono w nowatorskie obrotowe dyski ceramiczne odporne na ścieranie i korozję. Oznacza to że serce Twojego zmiękczacza jakim jest sterownik RX63C3 nigdy nie skoroduje. Dodatkowo technologia dysków ceramicznych zapewnia doskonałe uszczelnienie wewnątrz sterownika gwarantując tym samym jego długotrwałe i bezawaryjne działanie. Nowoczesne oprogramowanie kontroluje proces zmiękczania w oparciu o czas oraz objętość uzdatnionej wody.

Zmiękczacze WaterCell wyposażone są w bypass z mieszaczem (obejście wody z zaworem mieszającym) ułatwiające serwis oraz umożliwiające korzystanie z wody nawet podczas procesu regeneracji żywicy jonowymiennej. Dodatkowo zawór mieszający wodę zmiękczoną z wodą surową wyeliminuje nieprzyjemne uczucie zbyt miękkiej wody.

Instalacja zmiękczacza na przyłączu wody zimnej do budynku zabezpieczy instalację całego budynku, pralkę, zmywarkę, sprzęt AGD czy armaturę przed kamieniem kotłowym. Miękka woda w instalacji C.O. zabezpiecza grzałki, wężownice i inne elementy grzewcze kotła oraz ścianki instalacji przed kamieniem.

Zalety zmiękczania wody:

Zmiękczacz wody do kąpieli

Kąpiel w wodzie twardej daje wrażenie szorstkiej i wysuszonej skóry, podczas gdy miękka woda przywraca skórze elastyczność, świeżość i naturalny wygląd. Włosy umyte zaś w miękkiej wodzie są puszyste, lśniące i miłe w dotyku a skóra może swobodnie oddychać.

Zmiękczacz do pralki i zmywarki

Posiadając zmiękczacz wody nie musimy się martwić o problem kamienia, który może uszkodzić urządzenia domowe. Nie potrzebujemy także dodatkowych drogich środków typu Calgon, nie wspominając już o oszczędnościach na proszkach i płynach do prania czy zmywania.

Zmiękczacz do wody kotłowej. Zmiękczacz kotłowy. Zmiękczacz wody na kamień kotłowy. 

Ogrzewanie wody w domu bardzo często odbywa się przy użyciu kotłów gazowych lub na paliwo stałe, czasem z pomocą ekologicznych kolektorów słonecznych lub pomp ciepła. Twarda woda kotłowa jak i woda użytkowa podczas procesu ogrzewania w instalacji CWU wytrąca sole twardości w postaci kamienia osadzającego się następnie na ściankach instalacji. Wystarczy zobaczyć jak wygląda wnętrze czajnika, żeby lepiej zrozumieć co się dzieje w wymiennikach kotłów pracujących na twardej wodzie. Miękka woda to wydajniejsza sprawność urządzeń i niezawodność elementów mających styczność z wodą.

Zmiękczacz wody do łazienki – kabina prysznicowa, wanna, armatura łazienkowa

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczy jak wygląda chromowany kran po kilku dniach użytkowania twardej wody lub szklana kabina prysznicowa. Po zastosowaniu zmiękczacza wody WaterCell XS25 powierzchnie w naszej łazience stają się łatwiejsze do czyszczenia, a po umyciu pozostają dłużej czyste. Zmiękczacz do wody usuwa problem kamienia z wanien, umywalek i armatury.

Zmiękczacz do kuchni

Miękka woda w Twojej kuchni to czajnik i ekspres do kawy bez kamienia. Kieliszki i szklanki po umyciu pozostają bez trudnych do usunięcia zacieków.

Dodatkowo potrawy i napoje przyrządzone w miękkiej wodzie mają bardziej aromatyczny smak.

Sterownik i oprogramowanie:

  • nowoczesne oprogramowanie kontroluje proces zmiękczania w oparciu o czas oraz objętość uzdatnionej wody.
  • regeneracja natychmiastowa lub opóźniona (zwykle dla wygody ustawiana na porę nocną)
  • zabezpieczenie przed zmianą parametrów przez dzieci (automatyczna blokada przycisków)
  • by-pass z mieszaczem – możliwość odłączenia głowicy bez konieczności zakręcania wody w instalacji – nic bardziej przydatnego podczas serwisu
  • zestaw zawiera głowicę sterującą i zestaw do jej podłączenia
  • automatyczny sterownik, funkcje zmiany cyklu pracy
  • wyświetlacz LCD

Dane techniczne zmiękczacza do wody XS25 WaterCell™

Model zmiękczacza: WaterCell™ XS 25 kompaktowy
Przeznaczenie: dla 4 – 6 osób
Oprogramowanie sterowania: czasowo-objętościowe
Zawartość złoża: 25l
Temperatura robocza wody: od +2° C do +38° C
Ciśnienie robocze: od 1,8 do 6,0 bar
Zasilanie: 220-240V/50-60Hz
Napięcie pracy: 12V 1000mA
Pobór mocy: 5 W
Wydajność szczytowa: 1,35 m3/h (1200 l/h)
Średnie zużycie soli: 4,7 kg na regenerację
By-pass z mieszaczem: tak
 Wymiary: XS25E: 230/440/1200 mm
XS25C: 320/500/1140 mm

Przeczytaj nasz wpis jak dbać o zmiękczacz do wody. Znajdziesz w nim odpowiedzi na wiele pytań, np. czy woda po zmiękczaczu może być zbyt miękka.

Tagi: zmiękczanie wody, zmiękczacz 25 litrów, filtr zmiękczający wodę, RO z minerałem i bioceramiką producent, zmiękczacze wody, uzdatnianie wody twardej, filtry do wody dla 3-6 osób, filtry do wody pitnej produkcja, water softener, odwrócona osmoza, water filter manufacturer, minerały w wodzie, filtr na kamień w czajniku, problem z twardą wodą, filtry odwróconej osmozy producent, jak usunąć kamień w czajniku, filtry cena, twarda woda, oczyszczanie wody, reverse osmosis manufacturer, zmiękczanie wody, filtry mechaniczne,najlepsze filtry do wody, filtry na cały dom, wkład membranowy do filtrów RO, filtry węglowe, jak skutecznie filtrować wodę, wkład mineralizator, kamień kotłowy, wymiana i serwis filtra wody, wkład mineralizujący wodę, skuteczne filtry do wody, jaki filtr do wody do kamienia, membrana osmotyczna, jak pozbyć się kamienia w wodzie.