Filtr prysznicowy

Filtr prysznicowy

Filtr prysznicowy to dedykowany filtr do uzdatniania wody przeznaczonej do kąpieli. Szczególnie polecane dla dzieci oraz osób o delikatnej, wrażliwej skórze, dbających o cerę i włosy. Łatwość montażu, nowoczesny design oraz przystępna cena sprawia że filtry prysznicowe stają się z roku na rok coraz popularniejsze.

Filtr prysznicowy XPR WaterCell™ dedykowany jest do filtracji wody przeznaczonej do kąpieli. Filtr prysznicowy zalecany jest szczególnie przy kąpieli dzieci oraz ludzi o delikatnej lub bardziej wrażliwej skórze. Filtry prysznicowe eliminują z wody wysuszający skórę chlor oraz jego pochodne. Dodatkowo usuwają zanieczyszczenia mechaniczne takie jak np. rdza.

Kąpiel w wodzie chlorowanej daje wrażenie szorstkiej i wysuszonej skóry. Włosy po myciu trudno się układają, są pozbawione blasku i miękkości. Skóra głowy zostaje nierzadko podrażniona. Obecność zanieczyszczeń w wodzie powoduje podrażnienie gruczołów łojowych a tym samym w efekcie wzmożone wydzielanie łoju. Kąpiel w wodzie pozbawionej chloru przywraca skórze elastyczność, świeżość i naturalny wygląd. Włosy umyte w filtrowanej wodzie są puszyste, lśniące i miłe w dotyku a skóra może swobodnie oddychać.

Filtr prysznicowy XPR WaterCell™

 usuwa z wody wysuszający skórę chlor
skutecznie zmniejsza podrażnienia skóry i zapobiega jej wysuszaniu
eliminuje zanieczyszczenia powodujące łupież i łamliwość włosów
zalecany jest szczególnie dzieciom oraz ludziom o delikatnej lub bardziej wrażliwej skórze

Filtr prysznicowy jest niezwykle prostym a zarazem skutecznym sposobem na poprawę wyglądu naszej skóry. Montaż zajmuje kilka chwil i nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi. Filtr przykręcamy pomiędzy baterią prysznicową a wężem lub pomiędzy wężem a słuchawką prysznicową.

Wymiary filtra prysznicowego WaterCell™: wysokość ~13 cm, średnica ~7,5 cm.

Filtr prysznicowy z wkładem wymiennym

Filtr prysznicowy jest filtrem rozkręcanym. Po wyczerpaniu pojemności złoża filtracyjnego wystarczy wymienić wkład filtracyjny by ponownie cieszyć się miękką wodą w czasie kąpieli. To rozwiązanie nie tylko pozwala nam oszczędzić niepotrzebnych wydatków, ale także oszczędza środowisku kolejnej dawki plastiku.

Miękka woda najlepsza dla skóry i włosów

Twarda woda to zazwyczaj codzienność. Zależy to oczywiście od miejsca zamieszkania. Woda na wsi będzie zdecydowanie mniej zanieczyszczona niż w dużym mieście, ale nie oznacza to że będzie bardziej miękka. W różnych regionach geograficznych problem twardej wody występuje na różną skalę. W Polsce większość gospodarstw domowych boryka się z wodą średnio twardą bądź twardą.

Za twardość wody, co zapewne wie większość z Was, odpowiadają głownie kationy wapnia i magnezu. Czasem, choć w Polsce rzadko: żelaza i manganu. W czasie gotowania składniki te zamieniają się w kamień, widoczny na przykład na armaturze czy w czajniku.

Twardość wody mierzymy w stopniach niemieckich. Każdy z nas może ją sprawdzić we własnym zakresie kupując tani i prosty tester (pasek) do sprawdzania twardości albo dokładniejszy zestaw kropelkowy.

Skala twardości w stopniach niemieckich:
0-4 dH – woda bardzo miękka
5-8 dH – woda miękka
9-12 dH – woda średnio twarda
13-18 dH – woda twarda
19 i więcej – woda bardzo twarda

Woda o twardości powyżej twardości 10 dH kwalifikuje się do zmiękczania w celu ochrony instalacji wodnej, armatury oraz sprzętu AGD.

Filtr prysznicowy WaterCell

Wielu z nas nie trzeba zapewne tłumaczyć że najlepszą wodą dla włosów oraz skóry jest woda miękka. Problemy z kąpielą w wodzie twardej oraz chlorowanej odczuwają najczęściej małe dzieci oraz dorośli o skórze delikatnej i wrażliwej. Włosy po myciu w twardej i chlorowanej wodzie trudno się układają, są pozbawione blasku i miękkości. Skóra głowy zostaje nierzadko podrażniona. Mycie w twardej wodzie powoduje wysuszenie skóry. Obecność soli magnezowych i wapniowych w wodzie powoduje podrażnienie gruczołów łojowych a tym samym w efekcie wzmożone wydzielanie łoju.

Miękka i pozbawiona chloru woda pomaga w odbudowaniu naturalnej warstwy ochronnej skóry. Dzięki miękkiej wodzie włosy odzyskują naturalny blask oraz objętość i gładkość. Szampony świetnie się pienią. Nawet te o rzadkiej konsystencji mają tendencję do tworzenia piany.

Tagi: filry prysznicowe, filtr prysznicowy, filtry łazienkowe, filtry zmywarkowe, filtry pralkowe, filtr do zmywarki, filtr do łazienki, filtr do pralki, filtr pod prysznic, zmiękczacz do wody, zmiękczacze wody, problem z twardą wodą, water softener, twarda woda, uzdatnianie wody, jaki filtr do wody do kamienia, jak usunąć kamień w łazience, filtr do wody, skuteczne filtry do wody, filtry cena, bathroom filters, shower water filter, filtry mechaniczne, jak pozbyć się kamienia w wodzie, zmiękczacz wody, najlepsze filtry do wody, wymiana i serwis filtra wody, montaż filtra prysznicowego w łazience, zmiękczacz prysznicowy, filtr prysznicowy do twardej wody, zmiękczacz wody do prysznica, zmiękczacz do wody pod prysznic, zmiękczacz wody prysznic.

Zobacz także: