Bezzbiornikowy filtr RO direct flow odwrócona osmoza XD8000L

Bezzbiornikowy filtr RO direct flow odwrócona osmoza XD8000L

Bezzbiornikowy filtr RO direct flow odwrócona osmoza (tzw. filtr przepływowy bez zbiornika) WaterCell™ XD8000L to jeden z najnowszych i najnowocześniejszych systemów molekularnego uzdatniania wody RO 800 GPD metodą odwróconej osmozy. Przepływowy filtr RO bezzbiornikowy XD8000L został wyposażony w nowoczesny sterownik / monitor LCD, manometr / ciśnieniomierz ułatwiający bieżący pomiar ciśnienia wody, oraz co bardzo ważne czujnik przeciwzalaniowy. Konstrukcja filtra umieszczona została na stabilnym, metalowym stelażu, co sprawia, że WaterCell XD8000L to jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych modeli filtrów dostępnych obecnie na rynku.

Filtr RO bezzbiornikowy, tzw. przepływowy „direct flow” XD8000L to nowa generacja filtrów odwróconej osmozy o bardzo dużej wydajności. Nowatorskie rozwiązania technologii filtracji wody zaowocowały oszczędnościami aż do 75% w porównaniu z tradycyjnymi filarami odwróconej osmozy.

Filtr RO dużej wydajności RO800 GPD

Cechą, która wyróżnia bezzbiornikowy filtr RO direct flow odwrócona osmoza XD8000L jest ogromna wydajność produkcji czystej wody. Przy korzystaniu z wody wodociągowej lub studziennej, umożliwia ona produkcję wystarczająco dużej ilości wody, bez potrzeby jej magazynowania w zbiorniku. Dodatkowym atutem jest niski odrzut wody brudnej, dzięki czemu eksploatacja filtra jest niezwykle ekonomiczna. Kompaktowe wymiary filtra potwierdzają, że jest to doskonały wybór do lokali, w których nie ma wystarczająco dużo miejsca na zainstalowanie filtra odwróconej osmozy ze zbiornikiem.

Filtr przepływowy XD8000L uzdatnia wodę w kilku etapach filtracji. Filtracja wody oparta jest o specjalistyczne wkłady sedymentacyjne, wkłady węglowe z węglem aktywowanym, dwie wysokiej wydajności membrany osmotyczne o dużym przepływie, pompę podnoszącą ciśnienie wody. Zaletą filtra jest fakt, że nie wymaga instalacji dodatkowego zbiornika wody. W filtrach typu „direct flow” strumień czystej wody jest kierowany bezpośrednio na kran (nie zaś do zbiornika, jak w tradycyjnych filtrach osmotycznych). Ten bardzo prosty zabieg pozwala zaoszczędzić mnóstwo energii i wody, która w klasycznych systemach jest zużywana przy wtłaczaniu wody do zbiornika. Bezzbiornikowy przepływowy filtr odwrócona osmoza WaterCell™ zachowuje przy tym wszystkie zalety filtrów klasycznych – oczyszcza wodę z bakterii oraz wirusów, metali ciężkich czy też związków chemicznych. Filtr RO800 GPD od WaterCell polecamy wszystkim szukającym wysokich wydajności przy zachowaniu maksymalnie skutecznego poziomu filtracji.

Sterownik, monitor LCD, manometr, czujnik antyzalaniowy

Filtr dostarczany jest z wszystkimi akcesoriami montażowymi, kranikiem, wkładami i membranami, monitorem LCD, manometrem, czujnikiem antyzalaniowym. Filtr bezzbiornikowy zajmuje mało przestrzeni i jest na tyle wydajny, że nadaje się do instalacji w domach rodzinnych, biurach, restauracjach, barach, kawiarniach do przygotowywania potraw i napojów. Filtr XD8000L to także znakomite rozwiązanie dla gabinetów kosmetycznych czy laboratoriów, które potrzebują czystej wody, pozbawionej rozpuszczonych w niej związków.

Filtr RO XD8000L doposażyć można w dodatkowy zbiornik czystej wody (np. 40-sto lub 80-cio litrowy). Dodatkowy zbiornik zalecany jest jednak jedynie, gdy w krótkiej chwili zapotrzebowanie na wodę sięga kilkudziesięciu litrów wody pitnej. Standardowa wydajność filtra wynosząca od półtora do dwóch litrów wody na minutę w zależności od ciśnienia i warunków pracy urządzenia, jest zwykle całkowicie wystarczająca do typowych zastosowań (do około 2700 litrów na dobę przy ciągłej pracy).

Filtr RO800 direct flow bezzbiornikowy WaterCell XD8000

Filtr bezzbiornikowy RO direct XD8000L WaterCell™ odwrócona osmoza o dużej wydajności

Filtr RO bezzbiornikowy direct flow odwróconej osmozy WaterCell XD8000L wyposażony jest dodatkowo w nowoczesny sterownik / monitor LCD, ciśnieniomierz / manometr ułatwiający bieżący pomiar ciśnienia wody, oraz czujnik przeciwzalaniowy. Całość umieszczona na stabilnym, metalowym stelażu sprawia, że WaterCell XD8000L to jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych modeli filtrów dostępnych obecnie na rynku.

Jeśli szukasz:

  • nowoczesnego filtra odwróconej osmozy
  • urządzenia najwyżej jakości
  • filtra o wysokich parametrach
  • systemu pozwalającego zaoszczędzić cenne miejsce w kuchni

to filtr bezzbiornikowy direct flow WaterCell serii XD8000L jest właśnie dla Ciebie.

Etapy filtracji w osmotycznym filtrze bezzbiornikowym typu direct flow

filtracja mechaniczna watercellWkład mechaniczny
Mechaniczny wkład filtracji wstępnej przeznaczony do usuwania z wody zanieczyszczeń mechanicznych takich jak: piasek, muł, rdza, pyłki kwiatowe, zanieczyszczenia organiczne, pył i inne osady.

Sedymentacyjny wkład filtracji mechanicznej usuwa nierozpuszczalne w wodzie zanieczyszczenia mechaniczne. Służy zwykle do filtracji wstępnej, stosowany np. przed membraną osmotyczną w filtrach zogniskowanej odwróconej osmozy. Filtry zogniskowanej odwróconej osmozy są najdoskonalszym obecnie znanym sposobem filtracji. Stanowią najlepszą i rekomendowaną metodę uzdatniania wody kranowej dostępną w zastosowaniu domowym.
Zalecana wymiana co około 6 miesięcy

filtracja weglem aktywnym watercellWkład z węglem aktywnym
Wkład z węglem aktywnym zawiera węgiel aktywowany, redukuje chlor i jego pochodne, a także rozpuszczone w wodzie pestycydy, herbicydy oraz zanieczyszczenia organiczne, które negatywnie wpływają na zapach i wygląd wody.

Wielka powierzchnia właściwa węgla aktywnego jest wynikiem istnienia wewnętrznej struktury porowatej pozostałej po wyjściowym materiale organicznym, a rozwiniętej w procesie wygrzewania w wysokiej temperaturze przy ograniczonym dostępie powietrza. Węgiel aktywny czy też węgiel aktywowany charakteryzuje się bardzo dużą powierzchnią czynną w przeliczeniu na jednostkę masy. Wynosi ona do ponad 3300 m²/g. Dla porównania powierzchnia boiska do siatkówki wynosi około 162 m².
Zalecana wymiana co około 6 miesięcy

filtracja mechaniczna watercellMechaniczny wkład filtracji precyzyjnej
Piankowy wkład filtracji mechanicznej precyzyjnie usuwa mniejsze zanieczyszczenia o rozmiarze do 1 μm (jedna tysięczna milimetra), np. pyłki kwiatów, drobiny piasku i pyłu.
Zalecana wymiana co około 6 miesięcy

filtracja osmotyczna watercellMembrana osmotyczna
Membrana osmotyczna filtracji zogniskowanej to nowoczesny filtr będący najlepszym źródłem oczyszczania wody kranowej, wykorzystywane są w technologii zogniskowanej odwróconej osmozy w filtrach WaterCell™.

Membrana osmotyczna usuwa z wody zanieczyszczenia organiczne jak i nieorganiczne, rozpuszczone w wodzie ciała stałe, sole twardości wody, metale ciężkie, pierwiastki radioaktywne i rakotwórcze. Membrana osmotyczna przepuszcza jedynie cząsteczki wody. Mikropory membrany osmotycznej wynoszą 0,0005 mikrometra czyli podobnie jak wielkość cząsteczki wody.
Zalecana wymiana co około 4-6 lat

filtracja weglem aktywnym watercellFiltracja końcowa
Końcowy wkład liniowy węglowy nadaje wodzie naturalny świeży smak i kolor. Dodatkowo woda odzyskuje naturalny, neutralny zapach.
Zalecana wymiana co około 6 miesięcy

pompa filtra boosterPompa booster zwiększająca ciśnienie wody
Pompa booster dla filtrów RO zwiększa ciśnienie wody oraz wspomaga pracę membrany osmotycznej w filtrach odwróconej osmozy, zwiększając efektywność pracy filtra w przypadku niskiego ciśnienia w instalacji wodnej.

czujnik przeciwzalaniowyCzujnik przeciwzalaniowy
Czujnik przeciwzalaniowy przecieku wody zabezpiecza filtr w przypadku nieprzewidzianego przecieku. Czujnik  wykrywa wyciek cieczy i włącza alarm.
Czujnik przeciwzalaniowy gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo.

manometrManometr
Manometr ułatwia bieżący pomiar ciśnienia pracy urządzenia.
Ułatwia serwis i kontrolę pracy twojego filtra wody.
Filtr XD4000L to wygoda i bezpieczeństwo.

mikropocesorMonitor LCD
Monitor LCD z mikroprocesorem ułatwia kontrolę i wyświetlanie stanu pracy urządzenia.
Całość umieszczona na stabilnej, metalowej ramie.

Przy serwisie filtra XD8000L i wymianie wkładów zastosuj dedykowany zestaw wkładów wymiennych XD8000ZW lub XD8000ZWQ na szybkozłączkach oraz odpowiednią membranę osmotyczną RO 400 GPD. Na specjalne życzenie klienta możliwe jest także wyposażenie filtra w dodatkowy wkład mineralizujący wodę lub wkład bioceramiczny, wkład jonizator.

Chcesz aby filtr odwróconej osmozy do wody pasował do Twojej kuchni?

Dobierz odpowiednią baterię, kran, wylewkę do swojego filtra wody WaterCell™

Filtr odwróconej osmozy do wody WaterCell™ XD8000L może być wyposażony w następujące rodzaje kraników / wylewek:

  • klasyczny kranik wylewka ceramiczna filtra wody pojedyncza CF1C
  • nowoczesny kranik wylewka ceramiczna filtra wody pojedyncza modern CF1M
  • kranik wylewka filtra wody pojedyncza wykonana ze stali nierdzewnej CF1SS
  • bateria wylewka filtra wody trójdrożna CF3M (woda ciepła, zimna z sieci, woda filtrowana)
  • Baterie, krany, wylewki do filtrów wody dostępne są chromowane, satynowe, w stali nierdzewnej, w kolorze białym, w kolorze czarnym, w kolorze mosiężnym. Zapytaj o szczegóły.

Dane techniczne filtra bezzbiornikowego direct flow odwróconej osmozy

Model filtra: WaterCell™ XD8000L wysokowydajny model direct flow bez zbiornika; RO800 GPD
Ilość stopni filtracji: 5 stopni filtracji + pompa zwiększająca ciśnienie
Technologia: filtracja zogniskowana
Temperatura robocza wody: od +2° C do +38° C
Ciśnienie robocze: od 2,5 do 6,0 bar
Wydajność: 2700 l/doba
Rodzaje wkładów filtracyjnych: wkład filtracji mechanicznej – wkład węglowy – wkład mechaniczny – membrana osmotyczna – wkład liniowy węglowy końcowy
Wymiana wkładów filtracyjnych: wkłady filtracji mechanicznej co 6 miesięcy – wkład węglowy co 6 miesięcy – membrana osmotyczna co 7000 litrów (około co 4-6 lat) – końcowy wkład węglowy co 6 miesięcy
Maksymalne zasolenie wody: 1000 ppm (1 g/l)
Wymiary; waga: 250 / 410 / 630 mm; 13 kg
  * przy spełnieniu następujących warunków: twardość < 85 mg/l; TDS < 1000 ppm; wolny chlor < 0,1 ppm; SDI < 5; pH 3 – 11; żelazo Fe < 0,01 mg/l; mangan Mn < 0,05 mg/l; mętność < 1NTU

Tagi: RO800GPD, odwrócona osmoza bez zbiornika, filtry bez zbiornika direct flow o dużej wydajności, filtr z czujnikiem przeciwzalaniowym, filtr z manometrem, filtr RO bez zbiornika, czujnik antyzalaniowy do filtra, filtry do wody pitnej bezzbiornikowe, uzdatnianie wody dla biur, filtry direct flow producent, filtr RO odwróconej osmozy bezzbiornikowe produkcja, antyleak sensor, filtr z zabezpieczeniem przeciw zalaniu wody, odwrócona osmoza bez zbiornika, filtr do kawiarni, jaki filtr do restauracji, wkład membranowy do filtrów RO odwróconej osmozy, water filter direct flow manufacturer, manometer, filtry odwróconej osmozy, Umkehrosmose Produzent, direct flow, filtry wody cena, oczyszczanie wody, wkłady do filtrów do wody bezzbiornikowych, reverse osmosis manufacturer, water softener, zmiękczanie wody dla firmy, twarda woda, filtry mechaniczne, czysta woda, wkłady węglowe, jak usunąć kamień w czajniku, фильтры для воды производитель, jak skutecznie filtrować wodę, wkład mineralizator, Wasserfilter Produktion, wymiana i serwis filtra wody, najlepsze filtry do wody osmotyczne, wkład membranowy do filtrów RO, skuteczne filtry do wody, jaki filtr do wody, strukturyzacja wody, membrana osmotyczna, wylewka do filtra przepływowego direct flow, bateria potrójna do filtra bezzbiornikowego

Dzięki naszemu doświadczeniu, udało nam się zaprojektować urządzenie tak, aby koszty były jak najmniejsze. Dodatkowo tylko teraz przy zamówieniu online oferujemy dodatkowe 2% rabatu.

Zapytaj o szczegóły / zamów filtr do wody WaterCell™ XD8000L

Potrzebujesz więcej informacji? Nasi doradcy służą pomocą. Napisz do nas by porozmawiać z naszym konsultantem.

Popularne produkty: